Numan Kurtulmuş; Kudüs, Davamızdır!

Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, İsrail askerlerinin ve yasa dışı yerleşimcilerin Filistinlilere yönelik düzenledikleri saldırıları lanetledi.

Siyaset 08.05.2021, 00:21
Numan Kurtulmuş; Kudüs, Davamızdır!

"İsrail askerlerinin ve yasa dışı yerleşimcilerin Ramazan Şerif'in başlangıcından itibaren düzenledikleri hain saldırıları lanetliyorum" ifadelerini kullanan Numan Kurtulmuş, "Katil ve işgalci İsrail'in yok etmeye çalıştığı ilk kıblemiz Mescid-i Aksa'ya sahip çıkmak sadece Filistinlilerin değil İslam dünyasının ve insanlığın ortak sorumluluğundadır" dedi.

Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, İsrail askerlerinin ve yasa dışı yerleşimcilerin Filistinlilere yönelik düzenledikleri saldırıları lanetleyerek, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, Filistinlilere yönelik saldırıları değerlendirdi.

Numan Kurtulmuş, Sosyal medya twitter adresinden yaptığı açıklamada, Tüm dünyanın ve İslam ülkelerinin gözü önünde "Siyonist İsrail zulmü"nün her geçen gün Filistinlilere karşı şiddetini artırarak devam ettiğini belirtti.

Kurtulmuş, şunları kaydetti:

"İsrail askerlerinin ve yasa dışı yerleşimcilerin Ramazan Şerif'in başlangıcından itibaren düzenledikleri hain saldırıları lanetliyorum. Katil ve işgalci İsrail'in yok etmeye çalıştığı ilk kıblemiz Mescid-i Aksa'ya sahip çıkmak sadece Filistinlilerin değil İslam dünyasının ve insanlığın ortak sorumluluğundadır. Kudüs; İslam dünyasının kalbi ve Filistin Devleti'nin Başkentidir. Kudüs; davamızdır."

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)