Numan Kurtulmuş, Samsun'da Basın Buluşmasında Konuştu

Ak Parti Genel Başkanvekili ve İstanbul Milletvekili Prof. Dr. Numan Kurtulmuş'un katılımlarıyla 22 Ocak 2023 Pazar günü (Bugün) Samsun'da basın toplantısı düzenlendi.

Siyaset 22.01.2023, 14:07 22.01.2023, 14:41
Numan Kurtulmuş, Samsun'da Basın Buluşmasında Konuştu

Ak Parti Samsun İl Başkanlığı tarafından 22 Ocak 2023 Pazar günü (bugün) düzenlenen basın buluşmaları kapsamındaki programa Ak Parti Genel Başkanvekili ve İstanbul Milletvekili Prof. Dr. Numan Kurtulmuş katıldı.

Toplantıya AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, AK Parti Samsun Milletvekilleri Ahmet Demircan, Fuat Köktaş, Orhan Kırcalı, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir katıldı.

Ak Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş basın toplantısında yaptığı konuşmada Türkiye'yi yakından ilgilendiren önemli meselelerin altını çizerken basın mensupların sorularını da cevapladı.

İsveç’te yaşanan olaylar hakkında sert konuşan Kurtulmuş, Avrupa’da İslam ve Türk düşmanlığının arttığına dikkat çekti. Kurtulmuş, konuşmasında, “Geçen hafta Türkiye Cumhurbaşkanı maketine hakaret edenlere İsveç yetkilileri sessiz kalmıştır. Hemen arkasından önceden ilan edilen ve böyle bir eylem yapacağını söyleyen İsveç’teki faşist, ırkçı, yabancı ve İslam düşmanı siyasetçi müsveddesi Kur’an-i Kerim’i yakarak gösteri yaptı. Tarih boyunca İslam'a ve Müslümanlara saldıranlar hep oldu. Hepsi de tarih sahnesinden yok oldular. Uzun bir sürede Avrupa’da ve Amerika’da önemli bir yabancı düşmanlığı, ötekileştirme hastalığa dönüştü. Yabancı düşmanlığı Avrupa’da İslam düşmanlığına dönüştü. Bunların yanı sıra bir Türkiye düşmanlığı da Avrupa’yı tutmuş bir hastalık haline döndü. Böylesine faşistlerin önünü açarsanız Avrupa’nın merkezi siyaseti zehirlenir ve en büyük zararı Avrupa halklarına verirsiniz." dedi. 

Seçim çalışmalarının hızlı bir şekilde devam ettiğini söyleyen Numan Kurtulmuş, “2023 seçim çalışmalarına hızlandırarak yolumuza devam ediyoruz. Türkiye’nin her yerinde AK Parti’nin trendi yükseliyor, cumhurbaşkanımıza olan destek artıyor. Bizim cephemizde bu olurken karşı taraftaki 6 artılı masa her gün başka fikir ve anlayış farklılıkları ortaya koyarak Türkiye’yi yönetemeyeceklerini, iç tutarsızlıklarını millete aktarıyorlar. Cumhurbaşkanımızı yeniden seçecektir. Cumhur ittifakı ve AK Parti parlamentoda çoğunluğu elde edecek, Türkiye bu istikametindeki yürüyüşe devam edecektir. Bu seçimler, 20 yıldır yapılan eser ve hizmet siyasetinin millet tarafından onaylanacağı seçim olacaktır. 2. olarak ise Türkiye’nin istikamet tayininin gerçekleştireceği seçim olacaktır." dedi.

Samsun Ramada Otelde düzenlenen programın va Numan Kurtulmuş'un basın açıklamasının detaylarını az sonra bu sayfada yayınlayacağız.

Yorumlar (0)