Numan Kurtulmuş'tan Muhsin Yazıcıoğlu Mesajı

Büyük Birlik Partisi (BBP) Kurucu Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu ile ilğili mesaj yayımlayan Ak Parti Genel Başkavekili Numan Kurtulmuş, "Milli iradeye her zaman saygı duydu, bu milletin vicdanından çıkan iradeyi her şeyin üstünde tuttu" dedi.

Siyaset 26.03.2021, 11:21 26.03.2021, 11:33
Numan Kurtulmuş'tan Muhsin Yazıcıoğlu Mesajı

Vefatının 12'nci yılı dolayısıyla BBP tarafından düzenlenen Muhsin Yazıcıoğlu'nu anma programına katılan Ak Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş mesajında "Milli iradeye her zaman saygı duydu, bu milletin vicdanından çıkan iradeyi her şeyin üstünde tuttu" dedi.

Ak Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, "Büyük Birlik Partisi (BBP) Kurucu Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu gibi idollerin Türk gençliğine tanıtılmasının son derece önemli olduğunu" söyledi. 

Muhsin Yazıcıoğlu'nun vefatının 12'nci yılı dolayısıyla BBP tarafından düzenlenen anma programına katılan Kurtulmuş, Buradaki konuşmasına, Genel Başkan Mustafa Destici başta olmak üzere, BBP camiasına program dolayısıyla şükranlarını ifade ederek başladı. Kurtulmuş, Yazıcıoğlu ile aralarında yakın bir dostluk bulunduğunu belirtti

Yazıcıoğlu'nu taşıyan helikopterin düştüğüne ilişkin haber aldıktan sonra programını yarıda keserek, bölgeye gittiğini anlatan Kurtulmuş, "O sırada insanların hem bir çaresizlik içerisinde hem de büyük bir özlemle umutla 'inşallah sağ salim bulunur' diyerek dua ettiklerine yakinen şahit oldum.' diye konuştu.

Merhum Yazıcıoğlu'nun hayatını, "mücadele ruhu, istikamet ve sağlam şahsiyet" kelimeleriyle özetleyebileceğini söyleyen Kurtulmuş, şunları kaydetti:

"Sadece onu vefat yıl dönümünde anmak değil, özellikle bizim gibi büyük idealleri olan ülkelerde yeniden güçlü büyük Türkiye'yi kurma azmiyle ilerlediğimiz hele hele bu dönemde Muhsin Yazıcıoğlu gibi idollerin Türk gençliğine tanıtılmasının da son derece önemli olduğu kanaatindeyim. Aslında burada sadece ölüm yıl dönümü dolayısıyla bir anma yapmıyoruz, onu gençlerimize sonraki yıllar için de 'Muhsin Yazıcıoğlu gibi insanlar yetişsin' diye anlatmamız gerektiğini düşünüyorum." 

"Milli iradeye her zaman saygı duydu"

Uzaktan tanıyanların bile, "Ben namlusunu milletine çevirmiş olan bir ordunun karşısında selam durmam." ifadeleri dolayısıyla bir şekilde Yazıcıoğlu'na hayran olduğunu dile getiren Kurtulmuş, "Bunu söylediği zamanda da şimdiki gibi rahat bir ortam yok. Palet şakırtılarının Ankara'nın merkezini dahi işgal ettiği bir ortamda söyledi. Kendisi dışarıdan 28 Şubat'ta devrilmeye çalışılan hükümete, her türlü tehditlere rağmen korkusuzca destek verdi. Milli iradeye her zaman saygı duydu, bu milletin vicdanından çıkan iradeyi her şeyin üstünde tuttu." diye konuştu. 

Kurtulmuş, Saadet Partisi Genel Başkanı seçildikten sonra Yazıcıoğlu'nun kendisini ziyarete geldiğini ve Refah-Yol hükümetine destek verdikleri dönemde yaşadığı bir olayı anlattığını söyledi.  

Numan Kurtulmuş, ismini söylemediği, kendi camialarından bir kişinin Yazıcıoğlu'na, "Sakın ha bu hükümete destek olma, bu hükümet gidecek, sonra bunun hesabını senden sorarlar." dediğini söylediğini belirtti. 

Muhsin Yazıcıoğlu'nun, bu kişinin, "Bak Muhsin sen daha gençsin, şimdi öyle silahlar çıktı ki adamı 2 bin metre öteden sırtından vururlar." şeklinde tehdit ettiğini aktardığını dile getiren Kurtulmuş, buna karşılık Yazıcıoğlu'nun, "Kravatından tuttum şöyle kaldırdım, 'bana bak git onlara söyle, biz adamı 2 bin metreden sırtından değil, 10 santimden alnının ortasından vururuz.' dedim." şeklinde olayı anlattığını ifade etti.

Kurtulmuş, "İşte tam da bu ruh onun hayatının özeti. 15 Temmuz'da bu aziz milletin her türlü farklılıklarına rağmen, 'Ya Allah Bismillah Allahu Ekber' diyerek meydanlara çıkması, yine 1960, yine 1980 darbesini ve yine 1997'deki 28 Şubat darbesini düşünenlere meydanlarda cevap verdiği ruhun yansımasıydı. Allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun." şeklinde konuştu. 

Milli iradeye sahip çıkan bu ruhu kıyamete kadar bu topraklarda yaşatacaklarını belirten Kurtulmuş, "İnşallah hep beraber 84 milyon, birlik içerisinde, beraberlik içerisinde, kardeşçe bu ülkede kıyamete kadar yaşayacağız." dedi. 

Emperyalistlere ve onların taşeronları gruplara asla prim vermeyeceklerini vurgulayan Kurtulmuş, "Bizim Türkiye dediğimiz şey hep söylüyoruz, sadece Türkiye'den ibaret değildir, Türkiye, bir büyük millet varlığının da özetidir. Dünyanın her yerindeki dostlarımız, kardeşlerimiz, soydaşlarımız, dindaşlarımızın gözü Türkiye'nin üstündedir" ifadelerini kullandı. 

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)
banner442