Öcalan'na Parti Üyeliği Anayasaya Aykırıdır

Milliyetçi Hareket Partisi Grup Başkanvekili Yusuf Halaçoğlu, "Öcalan'a siyaset yolu açılıyor" eleştirilerini değerlendirerek, "Bu demokrasi değil, insanlığa da, hukuka da her şeye aykırıdır."dedi

Siyaset 06.12.2013, 16:18 06.12.2013, 20:38
Öcalan'na Parti Üyeliği Anayasaya Aykırıdır

Milliyetçi Hareket Partisi Grup Başkanvekili Yusuf Halaçoğlu, Demokratikleşme paketine yönelik "Öcalan'a siyaset yolu açılıyor" eleştirilerini değerlendirerek, "Bu demokrasi değil, insanlığa da, hukuka da her şeye aykırıdır. Bunun kabul edilmesi mümkün değil" dedi. 


Meclis'te soruları cevaplayan Halaçoğlu, bazı gazetelerde yer alan "Demokratikleşme Paketinin Abdullah Öcalan'a siyaset yolu açılabileceği" yönündeki ifadelerin sorulması üzerine "Siz ülkeyi yıkmaya çalışan 40 bin insanın katiline sebep olan kişileri serbest bırakacaksınız, siyaset yolu açtığınızı söyleyeceksiniz. Bu demokrasi değil, insanlığa da, hukuka da her şeye aykırıdır. Bunun kabul edilmesi mümkün değil" derken, BDP'nin bütçedeki muhalefet şerhinde "Kürdistan" ifadesi kullanmasına da tepki gösterdi. Halaçoğlu, "Bunu asla kabul etmemiz mümkün değil. Bu dökümanı geri iade ederiz. Böyle bir tabir Türkiye'de yoktur. Bu anayasaya aykırıdır. Suçtur. Bunun hakkında da suç duyurusunda bulunuruz" dedi.

Yorumlar (0)