banner434

banner433

"Öğretmenlerimiz yeniden eğitilmeli"

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, referandumun ardından reform yapacaklarını belirtti. Şimşek; "Eğitim bizim en öncelikli hedefimiz. Önümüzdeki dönemde biz okul öncesi eğitimi zorunlu hale getireceğiz."dedi.

Siyaset 23.02.2017, 00:33 23.02.2017, 01:11
"Öğretmenlerimiz yeniden eğitilmeli"

Mehmet Şimşek, referandumun ardından birçok alanda reform yapacaklarını ifade etti.Mehmet Şimşek; "Önümüzdeki dönemde biz okul öncesi eğitimi zorunlu hale getireceğiz. Bütün Türkiye'nin tam gün eğitim uygulamasına geçeceğiz. Beşinci sınıftan itibaren tüm öğrenciler yabancı dil hazırlık sınıfı okumalı. Öğretmenlerimizin konumunu güçlendirmeli, yeniden eğitilmeli ve performanslarını ölçmeliyiz" dedi.  

EĞİTİM ÖNCELİĞİMİZ

 Mehmet Şimşek, BALKANTÜRKSİAD'ın düzenlediği 17. sinerji toplantısında yaptığı konuşmada eğitimle ilgili söyle konuştu:

  Referandumun ardından hızlı bir şekilde birçok alanda reform yapacaklarını vurgulayan Şimşek, "Eğitim bizim en öncelikli hedefimiz. Samimi olarak söylüyorum, bugün bütçenin 5'te birini vergi gelirlerini, vergi gelirlerinin neredeyse 4'te birini bu ülke eğitime harcıyor. Milletten alınan her 100 liralık verginin neredeyse 4'te biri eğitime harcanıyor. 600 bin civarında öğretmen atamışız. 300 bin civarında yeni derslik yapmışız. Fakat nitelikte daha kat etmemiz gereken yollar var. Önümüzdeki dönemde biz okul öncesi eğitimi zorunlu hale getireceğiz. Bütün Türkiye'nin tam gün eğitim uygulamasına geçeceğiz. Beşinci sınıftan itibaren tüm öğrenciler yabancı dil hazırlık sınıfı okumalı. Öğretmenlerimizin konumunu güçlendirmeli, yeniden eğitilmeli ve performanslarını ölçmeliyiz. Türkiye dördüncü sanayi devrimine nitelikli insanla hazır olabilir. Dünya çok hızla değişecek. Bugün var olan teknolojiler bir araya gelecek. Yapay zeka robotlar hayallerin ötesinde insan hayatını şekillendirecek" dedi.


 

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)