Oktay Vural; PKK Varlığını Meşrulaştırıyor...

Milliyetçi Haretek Partisi Grup Başkanvekili Oktay Vural, "Böylesine bir ortam içinde PKK'yı temsil eden kişilerin, Türkiye'ye gelmesi, Türkiye Cumhuriyeti Devleti'ne züldür. Böyle bir rezalet olamaz. Türkiye Cumhuriyeti Devleti, ricacı konumuna düşürülmüştür" dedi.

Siyaset 26.07.2013, 21:41 26.07.2013, 21:45
Oktay Vural; PKK Varlığını Meşrulaştırıyor...

 MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, PYD Başkanı Salih Müslim'in Türkiye'ye gelişine tepki göstererek, "Böylesine bir ortam içinde PKK'yı temsil eden kişilerin, Türkiye'ye gelmesi, Türkiye Cumhuriyeti Devleti'ne züldür. Böyle bir rezalet olamaz. Türkiye Cumhuriyeti Devleti, ricacı konumuna düşürülmüştür" dedi.


Vural, TBMM'de gazetecilerin sorularını yanıtladı.
"PKK SURİYE'DE VARLIĞINI MEŞRULATIRMA YOLUNDA ADIMLAR ATIYOR''
PKK'nın, Suriye'de de PYD hakimiyetini meşrulaştırma yolunda adım attığını belirten Vural, Ak Parti'nin uyguladığı Suriye politikasının, Irak'ın kuzeyi gibi, Suriye'nin kuzeyinde de bir PKK hakimiyet bölgesi oluşturduğunu söyledi.
"BU PAÇAVRAYI İNDİRMEDEN GELİP TÜRKİYE'DE...''
Türkiye sınırına PYD tarafından asılan bayrağı ‘paçavra' olarak nitelendiren Vural şunları söyledi: "Böylesine bir ortam içinde PKK'yı temsil eden kişilerin, Türkiye'ye gelmesi, Türkiye Cumhuriyeti Devleti'ne züldür. Böyle bir rezalet olamaz. Türkiye Cumhuriyeti Devleti, ricacı konumuna düşürülmüştür. Devletin onur ve şerefi ayaklar altına alınmaktadır. PKK ile doğrudan doğruya Hükümet'in görüştüğünü, bu gelişmeyle birlikte ifade etmemiz mümkündür. Artık PKK ve Hükümet el ele hem dış politikayı, hem içeriyi oluşturmaktadır. Bunun anlamı budur, meşrulaştırılmıştır. PKK ve yurt dışındaki hakimiyeti çerçevesinde adeta devlet temsilcisi gibi meşrulaştırılarak muhatap alınmıştır. Bu Türk milleti ve devleti için kara tablolardan biridir. O paçavraları oraya asanlar, bu paçavrayı indirmeden gelip Türkiye'de görüşüyorsa, bu görüşmenin amaç ve hedefi, orada PKK varlığını meşrulaştırmak, danışıklı dövüşte milletimize, bu süreci hazmettirmektir.
"ÇÖZÜM SÜRECİ, AKP'NİN ACİZ VESİKASIDIR''
Türkiye Cumhuriyeti tarihinde görülmemiş rezaletler yaşanmaktadır. Teslimiyetin, acziyetin sonu budur. Bülent Arınç ifade etmişti, çaresiz kaldık. Bugün, PKK karşısında çözüm süreci, AKP'nin aciz vesikasıdır, acziyet içinde olduğunu itiraf etmiştir. Maalesef bu tablolar hepimizin kanını dondurmuştur."
"ANALAR AĞLAMASIN KILIFIYLA SÜRDÜRÜLEN SÜREÇ''
Terör örgütü PKK ve emperyalizmin isteklerini, millete hazmettirmek için ‘analar ağlamasın' kılıfıyla sürdürülen sürecin, milletin ve Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin aleyhine geliştiğini savunan Vural, terör örgütü PKK'nın, Doğu ve Güneydoğu'da etkinlik, hakimiyet kazandığını iddia etti. Vural, "Buradaki vatandaşlarımız soruyor, devletimiz nerede? Biz bu devletin terörü bitirmesini istedik, çözüm istedik ancak burayı da terör örgütüne teslim etsin istemedik" dedi.
Yorumlar (0)
banner442