Olcay Kılavuz: Andımızdan Neden Rahatsızlar?

MHP Mersin Milletvekili ve Ülkü Ocakları Genel Başkanımız Olcay Kılavuz, Çanakkale'de bir dizi ziyaretlerde buldu. Klılavuz, "Andımıza karşı çıkanlar FETÖ zihniyetli memleket düşmanlarıdır" dedi.

Siyaset 20.10.2018, 13:41 20.10.2018, 14:09
Olcay Kılavuz: Andımızdan Neden Rahatsızlar?

Milliyetçi Hareket Partisi Milletvekili, Ülkü Ocakları Genel Başkanı Olcay Kılavuz, Çanakkale'de yaptığı bir dizi ziyaretlerinde yaptığı konuşmada, ’Şimdi sizleri hep birlikte Türk ve Türkiye düşmanlarına inat Andımızı okuyama davet ediyorum.’’ diyerek salonda bulunan coşkulu kalabalığı Andımızı okumaya davet etti.

ANDIMIZA KARŞI ÇIKANLAR FETÖ ZİHNİYETLİ MEMLEKET DÜŞMANLARIDIR!

Çanakkale-Lapseki Ülkü Ocakları İlçe Başkanlığı ve MHP Lapseki İlçe Başkanlığı ziyaretlerinin ardından, Çanakkale Valisi Orhan Tavlı’yı makamında ziyaret eden Olcay Kılavuz daha sonra, Ülkü Ocakları Çanakkale İl Başkanı Hakan İmamoğlu ile birlikte MHP Çanakkale İl Başkanlığına ziyarette bulundu. 

Türkiye Kamu-Sen ve TÜRKAV Çanakkale Temsilciliklerini ziyaret eden Olcay Kılavuz; Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi İçdaş Kongre Merkezi’nde Ülkü Ocakları Çanakkale İl Başkanlığı tarafından tertip edilen Cumhuriyet Şöleni’ne katıldı.

Şölende konuşma yapan Kılavuz, vatan için yaşayan insanlar olduklarını ifade ederek;‘’Bizim her şeyden evvel önceliğimiz vatanımızdır. Vatanımız anamızdır, yârimizdir, babamızdır, her şeyimizdir. Vatan olmadan hiçbir şey olmaz. Vatanımızı hiçbir haine hiçbir gafile asla böldürtmeyeceğiz. Ardımız önümüz ihanet ve melanet duvarlarıyla çevrilidir. Ama bunların her birini imanımızla aşacağız ve hiçbir alçağa da göz açtırmayacağız. Biz bu vatan için yaşayan insanlarız. Ama iş başa düştüğünde yiğitlerimiz vardır; askerlerimiz, polislerimiz, kahramanlarımız gerçekten soylu bir mücadele veriyor." dedi.

‘’57. ALAYI OLARAK ÜLKÜ OCAKLARI HAZIRDIR!’’

Kendilerine iş düştüğü taktirdecanlarını, başlarını vermekten hiçbir zaman kaçınmayacaklarını kaydeden Kılavuz, "önemli olan bu vatan için yaşamaktır. Ama gerektiğinde de bu vatan için şehadet şerbetini içemeye hazır olan Türk Milleti’nin 57. Alayı olarak Ülkü Ocakları hazırdır. Malumunuz olduğunuz üzere 2013 yılında andımız kaldırılmıştı. Andımız hepimiz adına büyük bir şuurlanmadır, bir yemindir. Milli manevi değerlerimiz adına bir öğretidir. Dolayısıyla andımız kaldırılınca biz Ülkü Ocakları olarak yurdun her köşesinde bu konuda tavır ve tepkimizi ortaya koyarak andımızı okumuştuk." dedi.

‘’ANDIMIZDAN NEDEN RAHATSIZLAR?"

Danıştay 8.Dairesinin vermiş olduğu karar ile andımızın tekraren okutulması gündemde olduğunu ifade eden Olcay Kılavuz, "Andımız tekraren büyük bir aşkla, şevkle, imanla çocuklarımıza, yavrularımıza okutulacaktır. Ama ne hikmetse andımızdan rahatsız olanların sayısı bir hayli çoktur. Neden andımızdan rahatsızlardır? Neden Andımızdan korkmaktadırlar? Biz bunu gerçekten merak etmekteyiz. Bazı iyi niyetliler dışında Andımız adına yakışıksızca açıklamalarda bulunanların tahlil edilmesi gerekiyor. Bu ucuz tiplerin Türklük adına düşmanlıktan başka hiçbir şeylerinin olmadığını görmekteyiz. Türküm demek suç mudur? Neden bunu büyük bir mesele olarak gündeme getiriyorsunuz. Neden memleketimizin başında onca mesele varken, ülkemizde askeri, siyasal, kültürel, diplomatik, ekonomik operasyonlar yapılıyorken bunlara kafa yormak yerine hepimizin şanı, şerefi olan hepimize güç veren; hepimizi ayrı bir ruh haliyle güçlendiren Andımızdan rahatsız olanlar Milli Şuuru sulandırmaya çalışmaktadırlar." dedi.

OLCAY KILAVUZ: ‘’TÜRK’ÜN ANDIYLA UĞRAŞMAYIN!’’

Türk'ün adıyla uğraşanları şiddet ile kınadıklarını belirten Ülkü Ocakları Genel Başkanı Olcay Kılavuz; "Bunlar gerçekten iyi niyetli insanlar olamazlar; bunlar millet memleket düşmanlarıdır. Bunların fetö zihniyetinden başka bir şeyleri yoktur. Bu düşünceleri ortaya koyanlar dün fetöye sağlık, şifa dileyenlerdir. Bugün bakıldığında yine aynı zihniyeti ortaya koyuyorlar. Bunu şiddetle kınıyoruz! Türk’ün Andıyla uğraşmayın! Türk, Allah’ın izniyle andını ebediyete kadar etmiştir.’’ şeklinde ifade ederek konuşmasını şöyle tamamladı:

’Şimdi sizleri hep birlikte Türk ve Türkiye düşmanlarına inat Andımızı okuyama davet ediyorum.’’

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)