Ömer Çelik; İnsanlık dışı bir eylem

Ak Parti Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Fransa'nın Nice kentinde Notre Dame Kilisesi'nde düzenlenen saldırıya ilişkin yaptığı açıklamada, "Masum insanları hedef alan her türlü eylem, insanlık dışı bir eylemdir"

Siyaset 30.10.2020, 10:48
Ömer Çelik; İnsanlık dışı bir eylem

Ak Parti Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Fransa'nın Nice kentinde Notre Dame Kilisesi'nde düzenlenen saldırıya ilişkin yaptığı açıklamada, "Masum insanları hedef alan her türlü eylem, insanlık dışı bir eylemdir" dedi.

Sosyal medya Twitter hesabından yaptığı paylaşımda teröristlerin insanlık dışı yüzünün değişmeyeceğini, Fransa'daki saldırıyı şiddetle kınayan ve Fransız halkıyla dayanışma içinde olunduğunu belirten Çelik, mesajında şu ifadelere yer verdi:

"Fransa'nın Nice şehrindeki Notre Dame de Nice Kilisesi'nde gerçekleştirilen vahşi saldırıyı şiddetle kınıyoruz. Terör, aşırılık ve şiddete karşı Fransız halkıyla dayanışma içinde olduğumuzu ifade ediyoruz. Hayatını kaybedenlerin yakınlarına taziyelerimizi sunuyoruz. Hangi ideoloji, din, etnisite, mezhep etiketine sahip olursa olsun terörün ve teröristlerin insanlık dışı yüzü değişmez. Masum insanları hedef alan her türlü eylem, insanlık dışı bir eylemdir."

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)
18°
açık