banner434

banner433

Ömer Çelik'ten 'Atatürk neden zikredilmedi' cevabı

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, MYK toplantısı sonrası yaptığı açıklamada, Cuma hutbesinde 30 Ağustos'la ilgili bölümde CHP'lilerin 'Atatürk neden zikredilmedi' şeklindeki eleştirilere yanıt verdi. 

Siyaset 02.09.2019, 22:26 02.09.2019, 22:50
Ömer Çelik'ten 'Atatürk neden zikredilmedi' cevabı

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, MYK toplantısı ardından 30 Ağustos'la ilgili CHP'lilerin 'Atatürk neden zikredilmilmedi' şeklindeki eleştirilerine yanıt vererek, Diyanet İşleri Başkanı'nın son yaptığı duayı basın mensuplarına dinletti ve burada Atatürk'ün de zikredildiğini, onun için de dua edildiğini belirtti. 

Sözcü Çelik, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında parti genel merkezinde, Merkez Yürütme Kurulu (MYK) toplantısı devam ederken gazetecilere açıklamalarda bulunarak, sorularına yanıt verdi:

Adli yıl açılış törenini hatırlatan Çelik, bu konuda bazı spekülasyonların gerçekleştirildiğini, "bazı baroların protestosu" gibi ideolojik angajmanla yapılmış yaklaşımlar görüldüğünü belirtti.

Çelik, Türkiye için önemli olan bir toplantının gerçekleştirildiğini dile getirerek, yasama, yürütme ve yargının temsilcilerinin önemli konuları ele aldığını söyledi.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)