Ömer Çelik'ten HDP'ye "Çözüm Süreci" Yanıtı

Ak Parti Basın Sözcüsü Ömer Çelik, "Terörle kararlı ve tavizsiz mücadelemiz karşısında müzakereden bahsedenlerin dili, terör örgütü dilidir. Meşruiyeti yoktur" dedi.

Siyaset 27.10.2018, 23:46
Ömer Çelik'ten HDP'ye "Çözüm Süreci" Yanıtı

HDP'nin sözde çözüm süreci için çağrıda bulunmasına sosyal medya hesabından cevap veren Ak Parti Basın Sözcüsü Ömer Çelik tepki gösterdi.

HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan’ın “Çözüm sürecine geri dönülmeli” çağrısına Ömer Çelik, "Terörle kararlı ve tavizsiz mücadelemiz karşısında müzakereden bahsedenlerin dili, terör örgütü dilidir. Meşruiyeti yoktur" dedi.

Pervin Buldan’ın açıklamalarına sosyal medya hesabı üzerinden tepki gösteren Çelik şöyle dedi; “Meşruiyeti yoktur. Bu dil milletimizin her bir ferdine karşı silah çekmiş terör örgütleriyle iç içe olanların dilidir." 

HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, Diyarbakır’da yapılan “Ortadoğu krizi ve çözümler” konulu konferansta yaptığı konuşmada “Çözüm süreci hem Türkiye’de, hem Ortadoğu’da yeni bir dönemin kapısını aralayacak bir süreçti. (...)  Bu süreç barışın da önünü açıyordu ve bu süreç ilerleseydi egemen güçlerin bölgeye yığılması da imkânsız hale gelecekti" diyerek, “Barış ve müzakere süreci bir kez daha başlamalı, Sayın Öcalan üzerindeki tecrit kaldırılmalı ve bu sürece dahil edilmelidir” demişti.

Yorumlar (0)
hafif kar yağışlı