Alexa

Ömer Fethi Gürer Kimdir?

Cumhuriyet Halk Partisi Niğde Milletvekili ‪Ömer Fethi Gürer kimdir? Ömer Fethi Gürer nerelidir, daha önce ne iş yapardı? Gürer, hangi okul mezunudur?

Ömer Fethi Gürer Kimdir?

Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer kimdir? Cumhuriyet Halk Partisi Milletvekili Gürer, Niğdeli vatandaşlar tarafından da ilgi çeken bir milletvekilidir.

 Ömer Fethi Gürer Kimdir?

20 Eylül 1957 tarihinde Niğde'de doğan ‪Ömer Fethi Gürer, İlköğreniminden sonra Balıkesir Bandırma Endüstri Meslek Lisesi'nde okudu. Lise mezuniyetinin ardından da Çukurova Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü'ne girdi.1978 senesinde Adana Çukobirlik fabrikasında çalışmaya başlayan Ömer Fethi Gürer, ilerleyen zamanlarda Tekstil İşçileri Sendikası Çukobirlik Sendikası kurucuları arasında yer aldı. Burada Şube Başkanı seçilen Gürer, 1974 senesinde haber ve köşe yazıları ile gazetecilik yapmaya da başladı.

Aynı zamanda gazetecilik mesleğine de adım atan Gürer, ‪Hürriyet ve Cumhuriyet gazetelerinin Niğde ve Bor muhabiri olarak çalıştı. Ayrıca Niğde'nin Sesi, Niğde Hamle, Niğde Hasret, Yeşil Bor, Yeni Bor, Niğde Anadolu, Niğde 51, Niğde Haber, Niğde Yeniyıldız, Niğde Gündem, Bor'un Sesi, Aksaray Uluırmak, Aksaray Hasandağ, Konya Ereğli ve Nevşehir İç Anadolu gazetelerinde çalıştı. 

Ömer Fethi Güler, 2011 Türkiye Genel Seçimleri'nde CHP Niğde milletvekili aday adayı oldu, Kasım 2015 Türkiye genel seçimleri'nde Cumhuriyet Halk Partisi Niğde milletvekili olarak Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne girdi.26. dönem Kamu İktisadi Teşebbüsleri Komisyonu Üyesi olan ‪Ömer Fethi Gürer evli ve iki çocuk babasıdır.

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 15 Kasım 2019, 12:20
YORUM EKLE