Ömer Süslü; Zafar İnşaallah Çok Yakındır

Milliyetçi Hareket Partisi Samsun Eski İl Başkan Ömer Süslü; 1 Kasım seçimleri öncesinde neden seçim çalışması yapmadığını delegeye ve milletimize anlatılmalıdır dedi.

Siyaset 22.02.2017, 21:22 22.02.2017, 23:26
Ömer Süslü; Zafar İnşaallah Çok Yakındır

MHP Samsun Eski İl Başkan Ömer Süslü, Süslü, yaptığı yazılı basın açıkamasında MHP genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin neden 1 Kasım seçimleri öncesinde seçim çalışması yapmadığını delegeye ve milletimize anlatması gerektiğini söyledi.

Süslü; Eğer gerçekten mesele memleket meselesiyse, Devlet bey'in önce parti içerisinde kongreyi toplamalı ve kendisini seçen delegeye beş ayda seksen vekilden nasıl kırk vekile düştüğünü açıklamalıdır diyerek, "Delegenin kantarında tartılacak, kim ağır basarsa onunla ülkücüler yoluna devam edecektir. 7 Haziran'da AKP ile neden onurlu ve dik bir şekilde koalisyon kurma imkanı varken kurmadığını anlatmalıdır. kendisinin ve partimizin oyun bozan ve uyumsuz, iktidardan, sorumluluk almaktan kaçan bir parti ve lider gibi gösterilmesine müsaade ettiğini anlatmalıdır. 1 Kasım seçimleri öncesinde neden seçim çalışması yapmadığını delegeye ve milletimize anlatmalıdır” diye kaydetti. 

Mücadelelerinin devam ettiğini belirten Ömer Süslü; "Onurlu bir koalisyon seçeneğini elinin tersiyle itip ülkeyi beka problemiyle karşı karşıya bırakanlardan, koltuk sallanınca medet umanların yaptıklarını tasvip etmemiz Türk Milliyetçileri olarak mümkün değildir." dedi.

Bir iktidar ve onu kayıtsız şartsız destekleyen bir partinin söyleyecek sözünün olmamasını garip karşılayan Ömer Süslü, "Duruşlarını doğrunun yanında değil de, karşıtlarının pozisyonuna göre belirliyor olması, kendilerinin içine düştükleri marazlı hali de bizlere çok net olarak anlatmaktadır. Türk milleti ve tıkanan siyaset içinde tek umut, televizyonlara sadece söz hakkını kullanmak ve konuşmacıları azarlamak için değil, davayı ve projelerini anlatmak için çıkabilecek insanlardan müteşekkil bir parti yönetimden oluşan MHP'dedir" dedi.

Çıktıkları bu yolda zaferin çok yakın olduğunu belirten Süslü; "Muhalif olarak adlandırılan ve her türlü hakarete, iftiraya uğrayan bizlerin yani Türk Milliyetçilerinin amacı işte tam da budur. Bunun için yollara düştük. Kimseyi kırmadan, kimseyi gücendirmeden, partimizi, davamızı ve hayallerimiz anlatarak ve iktidar hedefini insanlarımızın önüne koyarak, onları inandırarak çıktığımız bu yolda zafer inşallah çok yakındır. Öncelikli hedefimiz, referandum da ‘Hayır’ çıkartılmasını sağlayarak ülkemizin önündeki  büyük tehlikeyi bertaraf etmektir. Ardından, yeni bir vizyonla MHP'yi halkımızla kucaklaştırarak partimizi iktidar alternatifi yapabilmektir. İşte o gün çok daha güzel bir ülkeye uyanacaktır. Geleceğe çok daha umutlu bakacağız. Unutmayalım ki bizim mücadelemiz haktır. Bu yolda zafer mutlaktır”. dedi.
 

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)