Alexa

Ömer Yeşilyurt MHP'den İstifa Etti

Ataşehir Hukukçular Derneği Başkanı ve MHP üyesi Av. Ömer Yeşilyurt, Ataşehir İlçe Başkanlığı'na gönderdiği dilekçe ile partiden istifa etti.

Ömer Yeşilyurt MHP'den İstifa Etti

Av. Ömer Yeşilyurt, yazdığı istifa dilekçesinde, "Partinin Genel Merkezi'nde bulunan fuzuli işgalcilerle anılmak ve bu vebale ortak olmak istemiyorum" ifadelerine yer verdi.

Partisinden istifa ettiğini istifa dilekçesinde sert dille ifade eden Ataşehir Hukukçular Derneği Başkanı ve MHP üyesi Av. Ömer Yeşilyurt'un dilekçesi şöyle;

"40 yıldır mensubu bulunduğum Milliyetçi Hareket Partisi'nden istifa ediyorum. Çünkü; partimin genel başkanı, yönetiminin tutum ve davranışları ülkücü geleneği yerle bir etmiş, ülkücünün ülkücüye düşman olduğu ortamın oluşmasına ortam hazırlamış, bugünkü şartlarda ülkücülerin iktidar sevdasının yerini umutsuzluk ve karamsarlık hakim olmakla birlikte gelecekte bu anlayışla iktidar olmak hayal olmuştur. Bu ahvalde partinin Genel Merkezi'nde bulunan fuzuli işgalcilerle anılmak ve bu vebale ortak olmamak için partimden; ülkücülere olan sevdam saklı kalmak kaydıyla istifa ediyorum. Gereğini saygılarımla arz ve talep ederim. 

YORUM EKLE

banner325