Onbinlerce Ülkücü Ankara'da bir araya geldi

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Adayları ve Türkiye'nin dört bir tarafından kopup gelen MHP'lilerin otele yakın bir alanda toplandılar.

Siyaset 15.05.2016, 12:02 15.05.2016, 12:21
Onbinlerce Ülkücü Ankara'da bir araya geldi
Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Adayları ve Türkiye'nin dört bir tarafından kopup gelen MHP'lilerin otele yakın bir alanda toplandılar.

Polis kontrolünde, tomalar eşliğinde toplanan onbinlerce kalabalık kurultay istediklerini belirtiyor ve sloganlarla seslerini duyurmaya çalışıyorlar.
Kurultay için Ankara'da toplanan Partililer, delegeler sabah saatlerinden itibaren otele yakın bir alanda toplanmaya başladı. Kurultayın yapılmasına izin verilmeyeceğini açıklayan Ankara Valiliği'nin talimatı üzerine polis, Büyük Anadolu Oteli'ne çıkan yolları barikatlarla kapattı. Polis geniş güvenlik önlemleri alırken, 3 TOMA da çıkabilecek olaylara karşı hazır bekletiliyor.

Genel Başkan Adayları Sinan Oğan, Meral Akşener, Ümit Özdağ ve Koray Aydın, Oğan'ın ofisinde bir araya geldi. Son değerlendirmeler burada yapıldı.

Genel olarak Partililer "Bahçeli istifa", "Alparslan Türkeş'in askerleriyiz", "Başbakan Meral" sloganlarını attılar.

Genel Başkan adayları mağduriyetlerini dile getirdi.

Polis barikatı önünde toplanan genel başkan adayları adına MHP Eski milletvekili ve Grup Başkanvekili Yusuf Halaçoğlu megafonla açıklama yaptı.

Anayasa ve hukuk sistemi çökmüştür. MHP Genel merkezinin talebi ve AKP'nin baskıArtık mızrak çuvala sığmamaktadır. MHP'deki değişim AKP'nin korkulu rüyası haline gelmiştir. Kendi tabanında bile güven kaybı yaşamış bir genel merkezle karşı karşıyayız. AKP'nin içişleri ve adalet bakanı kirli ellerini MHP'nin üzerinden çekmelidir. MHP sahipsiz değildir. MHP ülkücülerin en değerlisidir. Mahremimize uzanan elleri kıracağız.Kurultayımızı toy ve şenlik ortamında yapacağız.

Yorumlar (0)