Alexa

Orhan Kırcalı Kavak'ta Bayramlaşma Töreninde Konuştu

Kurban Bayramı nedeniyle Kavak Atatürk Parkında bayramlaşma töreninde konuşan AK Parti Milletvekili Orhan Kırcalı, “ Birlik ve beraberliğimiz sayesinde ülkemiz üzerine yapılan tüm operasyonları boşa çıkardık” dedi.

Orhan Kırcalı Kavak'ta Bayramlaşma Töreninde Konuştu

Bayram dolayısıyla Kavak'ta konuşan AK Parti Samsun Milletvekili Orhan Kırcalı, tüm operasyonları boşa çıkardık” dedi.

Kavak Atatürk Parkında düzenlenen bayramlaşma törenine, Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu, AK Parti Kavak İlçe Başkanı Osman Atlı, İl Yönetim Kurulu Üyeleri, Belediye Meclis Üyeleri ve ilçede bulunan vatandaşların katıldığı programda konuşan Milletvekili Orhan Kırcalı, Türkiye üzerine oynanan tüm oyunların Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın dik duruşu ve halkla bütünleşmesi sayesinde boşa çıkarıldığını ifade ederek, Türk milletinin bir ve diri olduğu sürece aşamayacağı hiçbir engelin bulunmadığını söyledi.

Türkiye'nin güçlenmeye devam ettieğini ifade eden Kırcalı, “ Son beş yıldır ülkemiz üzerinde oynanmak istenen oyunları canlı canlı yaşıyoruz. Ama birlikteliğimiz ile tüm bu operasyonları bir bir boşa çıkarıyoruz. Bulunduğumuz bu zor coğrafyada hainlerde, ve o hainlere derslerini verecek kahramanlarda bitmiyor. Ve bu zor coğrafyada özellikle son 17 yıldır askeri, ekonomik ve siyasi olarak güçlendik. Güçlenmeye de devam ediyoruz.” dedi.

PKK’ya binlerce TIR silah desteğini sağlandığına dikkat çeken Milletvekili Kırcalı, TIR’ların sayısını unuttuklarını Türkiye'nin 20 yıl öncesinin Türkiye’si olmadığını belirtti.

Kavak Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu, Türkiye’nin her alanda başlattığı kalkınma ve gelişimini sürdürürken diğer yandan da dünya mazlumlarının sesi ve koruyucusu olduğunu belirterek konuşmasına şöyle devam etti:

“İşte bu duruş ile son yıllarda peş peşe yapılan tüm operasyonların üstesinden gelmiştir. Artık Savunma sanayinde kendi silahını yapan ihracatı ile de adından söz ettiren bir Türkiye var, Liderimiz halkına, halkı liderine sahip çıkmış ve ülkesi üzerinde oynanan tüm oyunlara son vermiştir. Bu ülkenin bileğini ne 15 Temmuz’da ne de ekonomik saldırılarla bükemediler, bundan sonra da bükemeyecekler”

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 13 Ağustos 2019, 12:43
YORUM EKLE