Ortahisar: Devlet Köylünün Yanında Olacak

Milliyetçi Hareket Partisi Samsun Milletvekili adayı Suat ORTAHİSAR yaklaşan 1 kasım öncesinde hız verdiği seçim çalışmalarını gerçekleştirmeye devam ediyor.

Siyaset 30.10.2015, 19:32 30.10.2015, 21:09
Ortahisar: Devlet Köylünün Yanında Olacak
Milliyetçi Hareket Partisi Samsun Milletvekili adayı Suat ORTAHİSAR yaklaşan 1 kasım öncesinde hız verdiği seçim çalışmalarını gerçekleştirmeye devam ediyor.

Sabah erkenden esnaf gezileri ile güne çalışmalarına günlük çalışmalarına başlayan ORTAHİSAR,ardından Lider gençlik derneğini ziyaret etti. Cuma namazından sonra CANİK İlçesinin Gölalan köyünü ziyaret etti. Gerçekleştirilen ziyaretlerde milletvekili adayları, yöre halkının yoğun ilgisiyle karşılaştı.

GELİR ADALETSİZLİĞİ

Köye yaklaşıldığında konvoy ile karşılayan Gölalan köyü ahalisi ile birlikte köye hareket edildi. Konvoy ile köye ulaşıldıktan sonra köy kahvesinde toplanan köylüler beraber sohbet edildi. Köylülerin sorunlarını dinleyen ORTAHİSAR, sorunlarını çözümünün Milliyetçi Hareket Partisinin kuracağı hükümetle olacağını belirtti. Köylerde yaşanan en büyük sorunun gelir adaletsizliği olduğunu belirterek " Yeni gençler köyde kalmıyor, niye kalsın ki ? Tarımda rekabet gücü bitti. Köylülerimiz 3 kuruş kazanıyor onu da Ak Sarayın giderleri için vergi olarak veriyor. Biz iktidarımızda köylünün yanında olacağız. bu seçim beyannamemizde çok rahatlıkla görebilirsiniz. Öncelikle Toprak reformu yapacağız. Köylülerimiz büyük şirketlerle rekabet edebilmesi için Mazot, gübre, yem ve elektrik gibi temel giderlerden vergi almayacağız böylece 1,75 TL'ye köylümüze mazot vereceğiz. Ayrıca Buğday mısır pamuk gibi tahıl ürünleri için fiyat garantisi vereceğiz." dedi.

DEVLET KÖYLÜNÜN YANINDA OLACAK

"Devlet köylüsünü şuan ki gibi yük olarak görmemeli. Saman ithal eden bir ülke haline geldik. 2B arazileri ve Hazine ile olan uyuşmazlıkları köylümüz lehine çözeceğiz. Hazine Arazileri ve 2B araziler Yandaşlara gelince çok rahat çözüme ulaşırken. köylümüz sorunları olunca umursanmıyor. Bizim iktidarımızda söz konusu arazilere, İSRAFSARAYları yaptırmayacak, Köylümüzde kalacak." diye konuştu.

Yorumlar (0)