Alexa

Özbekistan’daki seçimler hakkında açıklama

Dışişleri Bakanlığından Özbekistan’daki seçimler hakkında açıklama yapıldı.Bakanlık, cumhurbaşkanı seçilen Şevket Mirziyayev’i tebrik etti

Özbekistan’daki seçimler hakkında açıklama
Dışişleri Bakanlığı, Özbekistan’da gerçekleştirilen cumhurbaşkanlığı seçimlerinin barışçıl ve sakin bir ortamda gerçekleşmiş olmasından memnuniyet duyulduğunu, ikili ilişkileri ilerletmeye yönelik gayretlerin yeni dönemde de süreceğini açıkladı. Bakanlık, cumhurbaşkanı seçilen Şevket Mirziyayev’i de tebrik etti.  

Özbekistan’da gerçekleştirilen cumhurbaşkanlığı seçimleriyle ilgili Dışişleri Bakanlığından açıklama yapıldı. Bakanlık tarafından yapılan açıklamada; “Dost ve kardeş Özbekistan’da 4 Aralık 2016 tarihinde yapılan Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin barışçıl ve sakin bir ortamda gerçekleşmiş olmasından memnuniyet duyuyoruz. Ülkemiz, Özbek halkının seçimlerde büyük bir demokratik olgunlukla ortaya koyduğu iradeyi saygıyla karşılamaktadır. Özbekistan Cumhuriyeti ile ikili ilişkileri her alanda ilerletmeye yönelik gayretlerimiz yeni dönemde de devam edecektir. Bu çerçevede, seçimleri kazanan yeni Cumhurbaşkanı Sayın Şevket Mirziyayev’i tebrik ediyor, kendisine başarılar diliyoruz. 2003 yılından bu yana Başbakanlık görevini başarıyla icra eden ve Özbekistan’ın merhum lideri Birinci Cumhurbaşkanı İslam Kerimov’un vefatından sonra Cumhurbaşkanlığına vekalet eden Sayın Mirziyayev’in, Cumhurbaşkanı sıfatıyla Özbek halkının refahı ve kalkınması için gerçekleştireceği çalışmalara destek vermeye hazırız” denildi.

Kaynak: İHA

Güncelleme Tarihi: 05 Aralık 2016, 22:50
YORUM EKLE

banner325