Özcan Purçu; Soykırımı Asla Unutmayacağız!

Özcan Purçu 2 Ağustos 1944 yılında Alman Nazileri tarafından gerçekleştirilen Roman soykırımı ile ilgili sosyal medya hesaplarından bir anma mesajı paylaştı.

Siyaset 02.08.2022, 10:45 02.08.2022, 10:55
Özcan Purçu; Soykırımı Asla Unutmayacağız!

CHP İzmir Milletvekili Özcan Purçu 2 Ağustos 1944 yılında Alman Nazileri tarafından gerçekleştirilen Roman soykırımı ile ilgili sosyal medya hesaplarından bir anma mesajı paylaştı.

CHP’Lİ PURÇU; FAŞİZME KARŞI EL ELE MÜCADELE EDECEĞİZ

2. Dünya Savaşı sırasında Avrupa’nın dört bir yanında hayatını sürdüren roman vatandaşları toplama kamplarında bir çok deneyde kullandıktan sonra katleden Alman Nazilerinin, bu süreçte 500bine yakın Roman vatandaşı katlettiği kayıtlara geçmiştir.

Yaşanan bu büyük soykırımla ilgili sosyal medya hesabından paylaşım yapan Türkiye’nin ilk Roman Milletvekili Özcan Purçu yaptığı paylaşımda şu sözlere yer verdi; “Bugün 2 Ağustos Roman Soykırımı’nı anma günü. 2 Ağustos 1944 yılında Alman Nazileri tarafından kamplarda Roman vatandaşlarımız çoluk, çocuk, yaşlı, genç denmeden katledildiler. Biz de bu günü asla unutmuyoruz ve unutulmasına izin vermeyeceğiz. Faşizme karşı el ele mücadele etmeye devam edeceğiz.”

Kaynak: ÇAĞLAR
Yorumlar (0)