Alexa

Özdağ; Bizi Mamak Yıldıramadı...

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Adayı ve Gaziantep Milletvekili Prof. Dr. Ümit Özdağ Anayasa Teklifini değerlendirdi.

Özdağ; Bizi Mamak Yıldıramadı...
banner327

Prof. Dr. Ümit Özdağ, Halk TV'de Şaban Sevinç'in sunup yönettiği 'Basın Koridoru' programında önemli iddialarda bulundu.

Mecliste hayır oyu kullandığını belirten Özdağ, HDP’den de kimsenin ‘hayır’ oyu kullandığını görmediğini söyledi. AKP’nin şu anda HDP ile pazarlık yaptığını ifade eden Özdağ, “HDP referandumda ‘evet’ oyu verecek" dedi.

MHP tabanının Başkanlık sistemini istemediğini iddia eden Ümit Özdağ, "Devlet Bahçeli Türk milletinin önüne her seferinde çıktığında 'Başkanlık sistemi Türkiye'ye kurulan tuzaktır ve biz buna karşı çıkıyoruz' dedi. MHP'nin tabanı da, tavanı da böyle söylüyor. Küçük bir kısım dışında milliyetçi camianın tamamı Başkanlık sistemine karşı. Ondan dolayı bir mücadele verdik, ben bu görüşümü açıkladım. Bu görüşümü açıklayınca "parti kararını almadan Anayasa değişikliği konusunda kararını açıklamıştır" gerekçesiyle partiden ihraç edildim.”dedi.

Milliyetçi camianın önde gelen isimlerinin referandumla ilgili yol haritası çizmek için toplantılar yaptığını belirten Ümit Özdağ, "Ülkücü hareket, Türk milliyetçisi taban bugün büyük bir çoğunlukla, yüzde 95 ile sandığa 'hayır' için gidecek. Ve bu sandığa 'hayır' için giderken biz de bir süredir büyük gruplar halinde toplantı yapıyoruz. Bu toplantılar nihayet dün en son bir toplantı ile sonuçlandı.”dedi.

1965'ten bu yana ÇKMP-MHP geleneğinin bütün öncü siyaset adamları, bütün öncü kültür adamlarının birlikte olduğu bir hareket. 18 Şubat'ta büyük bire toplantı ile yola çıkacaklarını dile getiren Özdağ; “Çok boyutlu olarak sahada, sanal ortamda, basında bütün çalışmalarımızı 'Türk milliyetçileri hayır diyor' toplantısında Türk toplumuyla da Türk halkıyla da paylaşacağız" şeklinde konuştu.

Ümit Özdağ, yeni Anayasa teklifinin Türkiye'yi bataklığa götüreceğini iddia ederek "Devlet yasal ve illegal bütün araçlarla üzerimize gelecek; gelmeye başladılar zaten. Her türlü baskıya direnerek, bedeli ne olursa olsun ödemeye hazır olarak bu mücadeleyi vereceğiz. Bu bir Saddamvari, Esadvari bir rejimdir. Ama Türk tipi olmadığı ortadadır. Bu ucube anayasa değişikliği teklşfine gelince Türk dediklerini anlamak mümkün değil. Bu Türk tipi Anayasa falan değil. Bu olsa olsa Saddam tipi Anayasa ve Türkiye'yi de ancak öyle bir yere götürür. Saddam'ı nereye götürdüyse Türkiye'yi de oraya götürür" dedi.

BİZİ MAMAK YILDIRAMADI

Bedeli ne olursa olsun çıktıkları yoldan dönmeyeceğiz dedi. MHP Genel Başkan Adayı Özdağ, "Bizi mamak yıldıramadı, siz hiç yıldıramazsanız. Arkadaşlarımızı mı tutuklayacaksınız, buyurun tutuklayın. Ama sizden korkmuyoruz. Sizden hiçbir zaman korkmadık. Hiçbir zaman da korkmayacağız. Fakat hukukun üstünlüğünü savunmak için biz her türlü baskıya sonuna kadar direnmeye ve TBMM’yi, İstiklal Harbini veren heyetin bize vermiş olduğu mirası sonuna kadar savunacağız" diye ifade etti.
 

YORUM EKLE

banner325