Özdağ Samsun'da Konuştu: Ülkücü Yaşadım, Ülkücü Öleceğim

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Adayı Ümit Özdağ anlamlı bir günde geldiği Samsun’da partililerle ve basınla buluştu.

Siyaset 19.05.2016, 16:26 19.05.2016, 18:14
Özdağ Samsun'da Konuştu: Ülkücü Yaşadım, Ülkücü Öleceğim
Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Adayı Ümit Özdağ anlamlı bir günde geldiği Samsun’da partililerle ve basınla bir araya geldi.

Samsun/Carşamba Havalimanı’nda saat 10:30’da partililer ve delegeler tarafından karşılanan Ümit Özdağ, konvoy eşliğinde Kurtuluş mücadelesini başlatmak üzere Bandırma Vapuru ile Samsun'a gelen Mustafa Kemal Atatürk'ün karaya çıktığı ilk nokta olan, "Tütün İskelesi" alanında Büyükşehir Belediyesine ait Sevgi kafe’de çay sohbetine katıldı.

Çay gelmeden sohbete başlamayan Özdağ, espri yaparak 19 Mayıs’la ilgili değerlendirme yapmak üzere konuşmayı MHP Kayseri Milletvekili Yusuf Halaçoğlu’na bıraktı. Halaçoğlu, 19 Mayıs’la ilgili kısa bir açıklama yaptı.

Ümit Özdağ, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’un Samsun’a çıktığı ilk noktaya yürüdü ve burada kısa bir açıklama yaptı.

Prof. Dr. Özdağ, Samsun OMÜ’de bulunan Hoşkadem’de basınla sabah kahvaltısında bir araya geldi.
MHP Genel Başkan adayı ve Gaziantep Milletvekili Prof. Dr. Ümit Özdağ, Cumhurbaşkanın Anayasal sınırlarına rağmen AKP’yi yönetmeye devam ettiğini. Hergün yeni bir Anayasa suçu işlediğini. Kendi partisinin dışındaki siyasi partileri dizayn etmeye çalıştığını belirtti.

Özdağ; Erdoğan’ın bugün istediği partili Cumhurbaşkanlığı sistemi zaten 1961 Anayasası’na kadar Türkiye’de uygulanan bir sistem olduğunu Ve özellikle eleştirdiği İsmet İnönü döneminde yaşanan sorunların bilindiğini O tarihte İnönü’yü Milli Şef diye eleştirenlerin bugün geldiği nokta, Milli Şef’lik özentisi olduümit ozdağ samsun 19 mayisğunu belirtti.

Yeril basının sorularına da cevap veren Ümit Özdağ; 'Ben ülkücülüğümü tartıştırmam. Çeşitli oyunlarla beni kapıdan kovsalar ben bacadan girerim. Bu parti benim partim, ülkücülük benim ideolojim.
 Geçmişte de oyunlarla partimden attılar sonra tekrar davet ettiler Ben MHP’liyim. Ben Ülkücüyüm.’dedi.

MHP’nin Pazar günkü olağanüstü kurultayının polis engeliyle karşılaşmasından sonra Bahçeli’nin Koray Aydın’a övgüsü ve Genel Başkan adayı Meral Akşener’i hedef alan sözleri sorulması üzerine ‘Bu konuyla ilgili daha önce basında çıkan ifadelerim var. Ben 4 yaşında iken MHP’nin kurucularından babam rahmetli Muzaffer Özdağ’ın kucağında MHP’ye geldim. Ben ülkücü olarak yetiştirildim, ülkücü terbiye aldım, entelektüel bir ülkücünün vakar veumit ozdag samsun mhp haysiyetiyle bunca yıl akademik kariyerimle hep ülkücülüğü anlattım. Ülkücünün kim olduğunu nasıl olması gerektiğini anlattım. Hayatım boyunca ülkücü yaşadım ülkücü olarak öleceğim. Başka bir parti görmedim, görmeyeceğim.' diye ifade etti.

Özdağ, kendisi hakkında, diğer adaylar hakkında haksızlık yapıldığını, MHP’liler ve ülkücüler benim ülkücülüğümün gücüne ve kararlılığına vicdan rahatlığıyla imzasını atar diye belirttikten sonra; ‘benim ülkücülüğümü kimse tartışamaz.. Ben babamın kucağında geldim bu partiye, oğlum Alp’te benim kucağımda geldi bu partiye. 'Biz de ülkücülük babadan oğula geçer.' diyerek kendisinin ülkücü olmadığına dair eleştirileri cevapladı.

Sorulan bir soru üzerine MHP Genel Başkanı olduğu taktirde aday olan arkadaşlarını başkanlık divanına devet edeceğini belirtti.

Yorumlar (0)