Özdağ: Suriyeliler Bombalandıkları İçin Gelmediler, Gelmeleri İçin Bombalandılar

Ayyıldız Hareketi Lideri Ümit Özdağ, “Suriyeliler Suriye'ye geri dönmezse Türkiye'de neler olacak?” sorusuna cevap verdi. Özdağ, Suriye'nin büyüdüğünü ve adeta Türkiye'nin içine girdiğini belirtti.

Siyaset 07.08.2021, 19:29 07.08.2021, 22:14
Özdağ: Suriyeliler Bombalandıkları İçin Gelmediler, Gelmeleri İçin Bombalandılar

Suriyeliler Suriye'ye geri dönmezse Türkiye'de neler olacak? sorusuna Ayyıldız Hareketi Lideri Ümit Özdağ şu şekilde cevap verdi: “Hatay’ın bazı ilçelerinde Türkler azınlıktalar. Burada belediye başkanlığını seçimi kesinlikle oy kullanma yetkisine sahip olmuşlarsa Suriyeliler kazanacak”

Özdağ, Youtube kanalında dikkat çeken videoda şunları paylaştı, Özdağ videonun devamında, “Türk Milleti 9 milyon Suriyeliyi cebinden besliyor. Türk kadın tüp bebek için 15 bin TL ödüyor, Ve Suriyeli kadına bedava. Suriyeli öne geçiyor sırada ve Türk arkada bekliyor. Türk para ödüyor, Suriyeli para ödemiyor. Türk ilaç alıyor Suriyeli bedava ilaç alıyor”

Ayyıldız Hareketi Lideri ve İstanbul Milletvekili Prof. Dr. Ümit Özdağ, Türkiye'ye sığınan 9 milyondan fazla Suriyeli ve Afgan'ın ülkelerine geri gönderilmemesi durumunda Türkiye'yi bekleyen felaketleri anlattı.

Suriyeliler özellikle bombalandıkları için gelmedi gelmeleri için bombalandılar

2014 senesinden beri Suriyelilerin Türkiye için bir tehdit olduğunu dile getirdiğini belirten Ümit Özdağ, "Ben bir siyasetçi olmanın ötesinde bir sosyal bilimciyim. Sosyal bilim yöntemleriyle Güvenlik bilimleri denilen bilimleri çalışan bir akademisyendim. Politikacı kimliğimle de akademik çalışmalarımı devam ettiriyorum. Dünya tarihi boyunca büyük göçler ortaya politik, ekonomik, sosyal kültürel ve jeopolitik sonuçlar çıkartmıştır. Büyük Roma İmparatorluğu bu göçler sonucunda önce gücünü yitirmiş, sonra parçalanmış sanrada dağılmıştır. Türkler de Anadolu'ya bundan 1000 sene önce büyük göçlerle gelmişler o tarihlerde Roma'nın parçası olan Anadolu Türk Milleti tarafından fethedilmiş ve Türkiye olmuştur. Bugünde suriye başta olmak üzere dünyanın değişik bölgelerinden 8 Milyon insan son 10 senede geldi. Suriyeliler özellikle bombalandıkları için gelmedi gelmeleri için bombalandılar.

Suriye büyüdü ve adeta Türkiye'nin içine girdi

Kendi kendinize şu soruyu sorabilirsiniz "neden bunları Türkiye'ye getirmek istiyorlar? " Çünkü 2. Dünya savaşı sonrasında Ortadoğuda ki en büyük proje buraya büyük kürdistan yerleştirmekti. Büyük Kürdistan ancak İran, Irak, Suriye ve Türkiye'nin bölünmesiyle gerçekleşebilir. Bu yüzden Saddam Hüseyin'in Kuveyt'i işkal etmesinden istifade ettiler Kuveyt'ten çıkartıldıktan sonra Saddam kuşatıldı, çürütüldü ve aradan 10 sene geçtikten sonra da Irak işgal edildi, kuzeye'de bir Kürdistan yerleştirildi.10 Sene sonra ise sıra Suriye'ye geldi. Suriye'de kuraklık 4 sene üst üste devam ettikten sonra tahil fiyatları yükseldi, kuraklığığın en yoğun yaşandığı Dara'da ayaklanmalar ortaya çıktı. Derhal bu ayaklanmaar Arap Baharı çerçevesi içerisinde Arap dünyasının değişik yerlerinden getirilen cihatcı unsurlar tarafından kışkırtıldı ve Suriye bir iç savaşa sürüklendi. Suriye'nin Kuzey'ine PKK kontrolünde bir bölge entegre edildi ve bu bölge kurulurken bu bölgenin insanları da Türkiye'ye itildi. Şimdi Suriye büyüdü ve adeta Türkiye'nin içine girdi. Şanlıurfa, Gazeantep, Kilis, Hatay, Adana, Mersin hattında milyonlarca Suriyeli yaşıyor.

VİDEO: Prof. Dr. Ümit ÖZDAĞ

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)