banner434

banner433

Özhaseki, Aşk Edebiyatı Yapıp Heykel Açıyorlar

Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, Kahramanmaraş Valisi Ömer Faruk Coşkun'u makamında ziyaret ederek, kendisiyle bir süre basına kapalı görüştü.

Siyaset 27.06.2021, 22:33 27.06.2021, 23:14
Özhaseki, Aşk Edebiyatı Yapıp Heykel Açıyorlar

Kahramanmaraş Valisi Ömer Faruk Coşkun'u makamında ziyaret etmesinin ardından Daha sonra Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör'ü ziyaret eden Özhaseki burada gazetecilere, Kahramanmaraş'ta bulunmaktan mulu olduğunu belirterek açıklamada bulundu.

Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, "Durmadan bir aşık edebiyatı yapıyorlar ama ellerindeki imkanlarla da bakıyorsun bol bol heykel açıyorlar" dedi.

Özhaseki, belediyecilikte istişare etmenin ve ortak aklın kullanılmasının önemine işaret ederek, bu kapsamda güzel çalışmaları olan Kahramanmaraş'ta ders çalışacaklarını belirterek, belediyecilik tarihine de iz vuran en önemli tarihin 1994 yılında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın belediye başkanlığına seçilmesi olduğunu aktardı.

Özhaseki, belediyelerde yapılan önemli hizmetler sonrası vatandaşların kendilerini iktidara getirdiğini belirterek şunları söyledi;

"İktidar olduktan sonra da çok şükür biraz daha vites büyüttük. O dönemde, marka şehirler diye Avrupa'nın şehirleriyle yarışacak projeler ortaya koyduğumuz dönem oldu. Bütün şehirlerde dikkat edin, büyük projelerin tamamı neredeyse 2000'li yıllardan sonradır, bizim iktidarımıza tesadüf eder. Sayın Cumhurbaşkanımız ısrarla der ki 'Biz gönül belediyeciliği inşa etmeye çalışıyoruz' evet iş yapabiliriz, köprüler yaparız, alt geçitler yaparız, büyük devasa yeşil alanlar, sosyal tesisler yaparız, meydanlar yaparız. Ama milletle beraber yapacağız, onların duasını, gönlünü alarak yapacağız. Büyüklerimizin ellerini öpeceğiz, küçüklerimize de hürmet edeceğiz ve insanlarla ilişkiyi asla kesmeyeceğiz, gönül belediyeciliğini inşa edeceğiz. Bu kavramlar boş kavramlar değil, altı dolu dolu, her dönemini yaşayarak ortaya koyduğumuz kavramlar. Çok şükür böyle olduğumuz içindir ki biz kendi partimizi iktidara taşıdık, genel iktidarda da yerel iktidarda da vatandaş bize oyunu esirgemiyor."

"Ellerindeki imkanlarla bol bol heykel açıyorlar"

Mehmet Özhaseki, iyi işler gerçekleştirmek ve milletin duasını almak için çok çalıştıklarını anlatarak, "Dikkat edin CHP'nin yapmaya çalıştığı baştan sona algı operasyonudur. Olmayan bir şeyi varmış gibi, yapmadıkları bir şeyi yapıyormuş gibi algı oluşturmaya çalışıyorlar. Evet bazı şehirlerde şimdi iktidardalar, seçmen tercihidir saygı duyarız. Ama lütfen göz ucuyla takip edin Ankara, İstanbul, Adana, Mersin'den başlayarak Cumhuriyet Halk Partili belediyeleri. Eğer taş üstüne taş koydularsa söyleyin. Durmadan bir aşık edebiyatı yapıyorlar ama ellerindeki imkanlarla da bakıyorsun bol bol heykel açıyorlar. Bugün sabah yine gördüm yine bir heykel açılışı vardı, demek ki bunların ihtiyacı heykelmiş. Bizim ihtiyacımız temel işlere, belediyecilik hizmetlerine ve biz bu konuda da hizmet etmeye de Allah'ın izniyle devam edeceğiz." dedi.

CHP'nin Türkiye'nin büyük projelerine yönelik geçmişten bu yana sürekli muhalefet yaptığını söyleyen Özhaseki, şunları söyledi;

"Marmaray Projesi için muhalefet 'Kanallara su dolar, depremi tetikler' dedi. Bakın Kanal İstanbul için de söylüyorlar. 20 metre derinliğinde kanal yapılacak. Ne demektir, şehirlerimizde 3-4 kat bodrum yapmak gibi bir şey. Peki deprem kaç metrede oluyor? Marmara Denizi içerisinde 10 kilometre 15 kilometre aşağıda oluyor. Allah aşkına bir evin bodrumunu yapmak gibi eşilen bir toprak parçası depremi nasıl tetikler? Herhalde millet gülsün diye söylüyorlar, söylenecek gibi bir şey değil, garip bir şey. Sonra Avrasya yapılıyor, diyorlar ki 'Buradan araç geçmez görürsünüz siz'. Geçen ben sordum 50 bin civarında araç geçiyormuş, İstanbul trafiğini rahatlatan en önemli işlerin başı."

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)