Özhaseki, HDP'yi bir türlü izah edemiyorlar

Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan hakkındaki sözlerine tepki gösterdi.

Siyaset 20.05.2021, 01:39
Özhaseki, HDP'yi bir türlü izah edemiyorlar

Mehmet Özhaseki, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan hakkındaki sözlerine tepki göstererek, "Milliyetçi bir kökenden geldiklerini söyleyerek Türkiye sevdasıyla ortaya çıktıklarını ifade ediyorlar fakat beraber bulundukları torba içerisinde HDP'yi bir türlü izah edemiyorlar" dedi.

Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki,  Recep Tayyip Erdoğan'ın hem başbakanlığı hem de cumhurbaşkanlığı döneminde dünyadaki mazlumların sözcülüğünü yapan tek lider olduğunu belirterek şunları söyledi;

HDP'yi bir türlü izah edemiyorlar

"Böyle bir dünya liderine, Netanyahu benzetmesi yapmak akıl dışıdır. Meral Hanım’ın bunu bilinçli yaptığı kanaatindeyim. Bir siyasi lider olarak grup toplantısında, iktidara veya karşı siyasi partilere eleştiri getirmesi çok normalken bugün özellikle bir çıkış yaparak hem de haddi aştığını bilerek, benzetmenin yakışıksız olduğunun farkında olarak, bir çocuk katiline, teröriste Sayın Cumhurbaşkanımızı benzetmek akıl ve mantık dışı bir iş. İYİ Parti bir sıkışmışlık, bir daralmışlık yaşıyor. İçinde bulundukları ittifaklarından utanç taşıyorlar. Milliyetçi bir kökenden geldiklerini söyleyerek Türkiye sevdasıyla ortaya çıktıklarını ifade ediyorlar fakat beraber bulundukları torba içerisinde HDP'yi bir türlü izah edemiyorlar. Onların sıkışmışlıkları CHP ile HDP'nin çok içli dışlı olması, bunların da aynı potada erimiş olması. O, onların utanç vesilesi."

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)