Papa Müslüman Kanı Üzerinde Zafer Dansı Yapıyor

Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Hüseyin Baş, Papa'nın Irak ziyaretini ve burada Şii-Sünni liderlerle görüşmesi üzerine çarpıcı değerlendirmede bulundu.

Siyaset 08.03.2021, 09:35
Papa Müslüman Kanı Üzerinde Zafer Dansı Yapıyor

Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Hüseyin Baş,  ABD'nin Irak işgaline giden sürece dikkat çekerek, 11 eylül saldırıları sonrası dönemin ABD Başkanı George Bush'un, "Herkes tarafını seçsin, bu bir haçlı seferidir" dediğini hatırlatarak, "Şimdi Papa, 'Ben hacı olmaya gidiyorum' diyor. Haçlı seferini başlattıkları bölgeye şu anda hacı seferi organize ediyorlar, mesele bu. Bush, 'haçlı seferidir' demişti ya, işte bu haçlı seferinin zafer kutlamasıdır bu. Haçlı seferi başlattı, zaferini ilan etti bugün de hacı seferine gidiyor, durum bu." dedi.

Ortadoğu'da insanların ayağının altındaki toprakları alarak buradaki nüfusu bir şekilde azaltmak için bu coğrafyada savaşlar yaptırıldığını, Burada bu nüfus istemediklerini, belirten Hüseyin Baş, " Bu bölgede Türkler hakim olmasın, Anadolu'da Türkler, Ortadoğu'da müslümanlar hakim olmasın... Bunu da farklı bir diyalog ve hoşgörü zemini oluşturarak hayata geçirme çabası var. Bugün Irak'ın, Ortadoğu'nun, İslam dünyasının karşı karşıya kalacağı durum budur. Çünkü biz bunu Türkiye'de tecrübe ettik. Bugün yaşanan olay nedir? Tüm Ortadoğu adına, tüm İslam dünyası adına Türkiye'deki siyasilerin samimiyet testidir. Kim buna tepki gösteriyor. Tepki gösterilecek husus, Papa'nın Irak'ı ziyareti değildir. Papa'nın dinler arası diyalog misyonu adı altında orada bulunmasıdır. Bunu kendisi de ilan etti. Papalık açıklama yaptı, "Aciliyet gösteren bir yolculuk yapmamız gerekti" dediler. Bu Papalık için aciliyet, ama İslam dünyası açısında büyük bir acziyet anlamına geliyor. Irak'a hoşgörü götürüyorlarmış. Irak'taki savaşı ben mi başlattım, Irak'taki savaş haçlı seferi diye ben mi dedim." dedi.

Amacın bu toprakları işgal olduğunu belirten BTP lideri, "Tarihte 13 tane haçlı seferi var. Bu seferlerle yapamadıklarını, kılıçla, silahla yapamadıklarını diyalog zemininde yapmak istiyorlar. Bu insanların düşünce dünyalarını, inanç dünyalarını yok edelim ve biz buradan bu insanları kukla haline getirelim. Buradaki amaç bu.. amaç aynı, yöntem farklı. Şimdi sen adam buraya kılıçla, silahla geldiğinde çıkıp savaşıyorsun ama adam bunu diyalog, hoşgörü adı altında yapınca neden bir kelime cevap vermiyorsun. Aynı savaş değil mi? Aynı amaç uğruna bu topraklara göz dikmek var." şeklinde konuştu.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)