Alexa

Perinçek: "15 Temmuz danışıklı dövüş demek..."

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, 15 Temmuz darbe girişiminin danışıklı dövüş olup olmadığı yönündeki soruya cevap verdi.

Perinçek: "15 Temmuz danışıklı dövüş demek..."

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, Çorlu'da partisi tarafından Çorlu Belediyesi Memduh Şevket Esendal Sahnesi’nde düzenlenen programa konuşmacı olarak katıldı. 

DARBEYİ KİM YAPTI?

15 Temmuz darbe girişiminin danışıklı dövüş olup olmadığı yönündeki soruyu cevapyandıran Perinçek; bu tür rivayetlerin dolaştırıldığını ve bunun mümkün olamayacağını söyledi.  Perinçek; "Danışıklı dövüş diye 2 bin tane insanın yaralandığı, 248 insanın öldüğü, bir çok görevlinin ölüm riski ile karşı karşıya kaldığı, on binlerce insanın cezaevine atıldığı, bir danışıklı dövüş olmaz. Bu sözler ve bu rivayetler çok yanlıştır. Bu rivayetler, Amerika’nın rolünün üzerini örtüyor. Amerika’yı aklıyor. Fetullah terör örgütünü kurtrarıyor. gladyoyu temize çıkarıyor." diyerek bunu Tayyip Erdoğan yaptı, kendisine karşı darbe yaptı denilirse kim yapmış oluyor oluyor? diye sorduktan sonra; "Amerika yapmadı. Fetullah terör örgütü darbe yapmadı. Amerika’nın Türk Silahlı Kuvvetleri ve polis içindeki yuvalanması, örgütlenmesi onlar da yapmadı. Bu karşılıklı-danışıklı bir dövüş demek çok zararlı ve çok yanlış. Mantıkla bağdaşan bir şey değildir.

Bunu kimler uyduruyor? FETÖ dostları uyduruyor; PKK dostları uyduruyor.

Erdoğan düşmanlığı yapacağım diye bu tür rivayetler çıkartılıyor. Gerçekten çok ama çok yanlış. En ufak tartışılır tarafı yok bunun. Böyle danışıklı dövüş nasıl oluyor bilmiyorum. Tabi kendi kendisine darbe yaparken az kalsın hayatını da kaybediyordu. Saçma sapan bile değil” diye kaydetti.


Parti olarak Referandumda 'hayır' oyu kullanacaklarını söyleyen Perinçek açıklamalarına şöyle devam etti.

“Yürürlükteki maddeler 2 yıl sonra yürürlüğe girecek. yani ilk seçimde bu sistem yürürlüğe girecektir. Seçim 2019 yılı Kasım ayında yapılacak. Seçime daha iki buçuk yıl var. Soruyoruz; iki buçuk yıl sonra bir Cumhurbaşkanlığı sistemi için Mehmetçik savaşırken, polis bombaların üzerine atlarken ve canını feda ederken, cephe gerisinde milletin içinde evetçiler-hayırcılar diye kamplaşma yapmanın anlamı nedir?

Bugün temel meselemiz, Amerika güdümlü PKK terörünü, Amerika güdümlü yobaz IŞİD terörünü tasfiye etmektir. Ülkeye barışı, huzuru getirmesidir. Huzur bugün Türkiye’nin bir numaralı talebidir. Oysa bu Cumhurbaşkanlığı sisteminin huzur getirme şansı yoktur. Çünkü, teröre karşı mücadele ancak devletin ve milletin topyekun bütün güçlerini birleştirmekle mümkündür"
 

Kaynak: İHA

Güncelleme Tarihi: 20 Şubat 2017, 02:06
YORUM EKLE
YORUMLAR
Samet Angın
Samet Angın - 1 yıl Önce

Uzun zamandır aklımdaki soru işaretini Doğu Perinçek gidertti. herkesin düşündüğü gibi, herkesin baktığı gibi bakmıyor ve sağduyulu.

banner325