PKK/PYD'nin Kanlı Yüzünü Gizleme Çabanız Boşunadır

Ak Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, HDP Merkez Yönetim Yürütme Kurulunun 1915 olaylarına ilişkin açıklamasına Twitter hesabından sert tepki gösterdi.

Siyaset 24.04.2021, 22:04 24.04.2021, 22:24
PKK/PYD'nin Kanlı Yüzünü Gizleme Çabanız Boşunadır

HDP Merkez Yönetim Yürütme Kurulunun 1915 olaylarına ilişkin açıklamasına Twitter hesabından sert tepki gösteren Numan Kurtulmuş, Tarihi kendi politik amaçları uğruna zehirlemeye çalışan HDP'yi telin etti.

ÇABANIZ BOŞUNADIR

Ak Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, "Emperyalizmin yalanlarının arkasına sığınarak, Asala'nın ve ondan türeyen PKK/PYD'nin kanlı yüzünü gizleme çabanız boşunadır" ifadelerine yer vererek, Ermeni çetelerinin gerçek yüzünü Müslüman Kürt halkının çok iyi bildiğini belirtti. Kurtulmuş mesajında, "Emperyalizmin yalanlarının arkasına sığınarak, Asala'nın ve ondan türeyen PKK/PYD'nin kanlı yüzünü gizleme çabanız boşunadır. Tarihi kendi politik amaçları uğruna zehirlemeye çalışan HDP'yi telin ediyorum. Tarihle yüzleşmek istemeyen, politik hesaplaşmalarla hakikate müdahale etmeye çalışanların kirli oyunlarını aziz milletimiz bozmaya ve gerçekleri her zaman olduğu gibi gün yüzüne çıkarmaya devam edecektir. Ermeni lobilerine yaranmak adına Türkiye’ye bu iftirayı atanlara, Ermeni terör örgütü ASALA’nın diplomatlarımıza karşı saldırılarına ABD’de Los Angeles Başkonsolosu Mehmet Baydar’ı 1973'de Şehid ederek başladığını hatırlatırız."  şeklinde değerlendirdi.

Kurtalmuş ayrıca twitter hesabından, "Tarihsel gerçekler, politik beklentiler uğruna yalanlarla değiştirilemez. Bizim şanlı tarihimizde Ermeni soykırımı yoktur ve asla olmamıştır! Hiçbir somut veri ve bilgiye dayanmayan bu yalanı ortaya atanlar ve bunu kabullenenler tarihin yüz karalarıdır." dedi.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)