Polatlı'da konuşan Soylu: Kafalarını Bile Çıkaramayacaklar

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Polatlı'da STK temsilcileri, muhtar ve oda başkanları ile bir araya geldi. Bakan Soylu burada yaptığı konuşmada, Son iki ayda teslim olan PKK'lıların sayısını açıkladı.

Siyaset 03.03.2019, 13:44 03.03.2019, 14:24
Polatlı'da konuşan Soylu: Kafalarını Bile Çıkaramayacaklar

İnsansız hava aracına bir yazılım geliştirdiklerini bundan sonra PKK'lı teröristlerin dağlarda yürümesinin mümkün olmayacağını, kafalarını bile çıkaramayacaklarını söyledi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Polatlı'da STK temsilcileri, muhtarlar ve oda başkanları toplantısında yaptığı konuşmadaönemli açıklamalarda bulunarak, "Son iki ayda teslim olan PKK'lı terörist sayısı 42'dir. Bunların 27'sini ikna ederek getirdik." dedi.

Soylu, "İnsansız hava aracına bir yazılım geliştirdik. Bundan sonra onların dağlarda yürümesi dahi mümkün olmayacak, kafalarını bile çıkaramayacaklar." ifadesini kullandı.

'Lafı eğip büken, diline getirip de 'bizim darbecilerle, komplocularla işimiz olmaz, bizim hiçbir terör örgütü ile işimiz olmaz, FETÖ'sü de, DHKP-C'si de, PKK'sı da bir terör örgütüdür, bizim bunlarla da bunları sevenle de işimiz olmaz' diyemeyen anlayışı, artık bu ülkenin gündeminin dışında bırakmak istediklerini ifade eden Soylu; "HDP ile beraber olmayın, HDP eşittir PKK. Zaten onlar da inkar etmiyorlar, diyoruz, anlatamıyoruz. DHKP-C terör örgütüdür, onlarca terör eylemi var, yüzlerce cana kıymış, şunlara moral vermeyin diyoruz, anlatamıyoruz. Hapishanede ziyaretlerine gidiyorsunuz, Demirtaş'a özgürlük istiyorsunuz, bu yanlış iştir, siyasi partiler terör örgütleriyle yan yana gelmez diyoruz zinhar, yine anlatamıyoruz" dedi.

Yorumlar (0)