Rus Büyükelçi suikasti 'NATO' Operasyonu mu?

AK Parti Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar, önemli bir iddiada bulunarak; Rus Büyükelçisi Andrey Karlov suikastının "NATO'operasyonu" olarak değerlendirdi.

Siyaset 21.12.2016, 12:20 21.12.2016, 12:48
Rus Büyükelçi suikasti 'NATO' Operasyonu mu?

Şamil Tayyar'dan Rus Büyükelçi suikastıyla ilgili 'NATO' iddiası

AK Parti Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar, Rus Büyükelçisi Andrey Karlov'un öldürülmesini "NATO'nun operasyonu" olarak yorumladı.

Milletvekili Şamil Tayyar, bir televizyon kanalında yaptığı değerlendirmeye göre,  Rus Büyükelçi Andrey Karlov NATO'nun bir operasyonu sonucu öldürüldü.

Tayyar, "Rus Büyükelçisine yapılan suikast bir NATO operasyonudur. Rus Büyükelçisine suikast 15 Temmuz hesabının kapanmadığının göstergesidir" ifadelerine yer verdi. Sürece dikkat edilmesi gerektiğini savunan Tayyar, "Bu süreçte provokatif eylemleri dikkate almak, risk analizi yapmak gerekir" şeklinde konuştu.

Fehmi Koru'nun FETÖ'yü aklamaya çalıştığını savunan Tayyar, "Fehmi Koru neden FETÖ'yü aklıyor?" dedi. CHP milletvekili Veli Ağbaba'nın ise attığı tweet nedeniyle ifadesinin alınmasını isteyen Tayyar, "CHP'li Veli Ağbaba'nın suikast ile ilgili attığı tweetten dolayı ifadesinin alınıp, hesap vermesi gerekir. Ana Muhalefet, FETÖ'nün suikast eylemini savunacak hale geldi. Böyle bir şey kabul edilebilir mi?" ifadelerini kullandı.

Rus Büyükelçi suikastını gerçekleştiren şahsın FETÖ'cü olduğunu kaydeden Tayyar, "Tetikçinin FETÖ'cü olduğu konusunda zerre şüphe yok" şeklinde konuştu.

PKK uyarısında bulunan Tayyar; "PKK'nın son dönemde canlı bombalara yönelmesi kırsaldaki eylem kabiliyetini yitirmesinden kaynaklıdır" dedi.

Kaynak: Kaynak: İHA
Yorumlar (0)