Saadet Partisi Bafra'dan Bayrak Açtı

Saadet Partisi Bafra ilçe başkanı Mustafa ÖCAL, basın açıklaması yaparak, Mustafa KAMALAK ve Oğuzhan ASILTÜRK’ü istifaya davet etti.

Siyaset 05.11.2015, 20:07 07.11.2015, 11:49
Saadet Partisi Bafra'dan Bayrak Açtı
Saadet Partisi Bafra ilçe başkanı Mustafa ÖCAL, basın açıklaması yaparak, Mustafa KAMALAK ve Oğuzhan ASILTÜRK’ü istifaya davet ederek kongre çağrısında bulundu.

Bafra İlçe Başkanı Mustafa ÖCAL, 26.Dönem Milletvekili Adayı Süleyman KARAGÖZ, 30 Mart Yerel Seçimleri Bafra Belediye Baş Adayı Selçuk YILDIRIM, 25.dönem milletvekiki adayı Bilal ARSLAN, SP Genel İdare Kurulu Eski Üyesi Fazlı YILDIRIM tarafından yapılan basın açıklamasında; '“ben yaptım oldu” mantığı ile yönetenlerin istifasını gerektiren bir netice ortaya çıkarmıştır.'diye ifade edildi.

Saadet Partisi'nden yapılan basın açıklaması şöyle:

Milli görüş, madden ve manen kalkınmış Yeniden Büyük Türkiye ve hakkı üstün tutan zihniyetin hâkim olduğu Yeni Bir Dünya davasının adıdır. Bu hareket asırlardır 19 haçlı seferini sinesinde parçalamış, Türkiye’mizin güçlü ve lider ülke olması yolunda bugünlere gelmesine vesile olmuş zihniyetin adıdır.

Öncelikle 1 Kasım seçim neticelerinin ülkemiz ve milletimiz için hayırlara vesile olmasını Cenabı Haktan niyaz ediyoruz. Milletimizin kararına saygılıyız. Ülkemizin menfaatine olan hayırlı çalışmaları teşvik, milletimizin aleyhine olabilecek politikalardan da uzak durması için iktidar partisine olan uyarı görevimizi her zaman yapacağız. Çünkü biz milletimizi ve devletimizi seviyoruz. Hayra motor şerre fren olmak bizim temel prensiplerimizdendir.

1 Kasım seçim neticeleri, milli görüş davasının lideri Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ın vefatından sonra, saadet partisinin 4,5 yıl boyunca kapalı kapılar ardında istişareden uzak bir şekilde, “ben yaptım oldu” mantığı ile yönetenlerin istifasını gerektiren bir netice ortaya çıkarmıştır.

Saadet partisi, 4,5 yıl boyunca politika üretemeyen, içine kapanık, halkımıza ve zamanın şartlarına ayak uyduramayan, gündem oluşturamayan, aksine basit gündemler içinde boğulan, küresel güçler tarafından kurgulanan gayri milli muhalefetin lokomotifine vagon olan, bunlara ilaveten tarihi boyunca milli görüşün aleyhinde bulunmuş bir cemaatin uydusu gibi hareket eden bu yönetimin elinde daha fazla bırakılamaz.

Milli görüşün ortaya koyduğu proje ve prensipleri, gerçekleşmesi mümkün olmayan, ütopik ve nostaljik bir olgu olarak gösteren, yine milli görüşün bu milletin aslı, tarihi, ruh kökü olduğuna ve gerçek yönetim şekli olduğuna inanmayan genel merkez yönetimi, Saadet Partisini iktidara taşımak şöyle dursun güdükleştirmek için bilerek veya bilmeyerek her türlü aksiyonu göstermektedir. Saadet Partisini, iktidara talip bir partiden ziyade adete dernek veya nostaljik bir tarikat çalışmasına çevirmeye çalışmaktadırlar.

Saadet Partisi teşkilat mensupları ve Milli Görüş sevdalıları olarak her seçimde gecesini gündüzüne katarak ibadet aşkıyla gayret eden mensuplarımıza kapsamlı bir değerlendirmeyi fazla gören, camiamızda birlik ve bütünlüğü temin edemeyen, davamızı milletimize hakkıyla anlatamayan, temel değerlerimizden uzaklaşan, partimizi her geçen gün daha da küçülten, Yeniden Büyük Türkiye ve Yeni Bir Dünya hedefinden uzaklaşan genel merkez yönetiminin , artık aşina olduğumuz kapalı devre toplantılarla yaşanan bu hezimeti, ‘’çalışma metotlarımızı gözden geçireceğiz’’ neviinde bir açıklamayla geçiştirmeye çalışan genel başkan sayın Mustafa KAMALAK ve bir oldu bittiyle YİK Başkanı seçilen Oğuzhan ASILTÜRK’ü istifaya davet ediyor ve soruyoruz.

Girdiğimiz her seçimde denemediğiniz hangi metot kalmıştır?

Davamıza yapacağınız en hayırlı hareketin; parti içi mekanizmaları sağlıklı bir şekilde işleterek, önceden takvimi belli olan, tüm sorunlarımızın ve çözüm yollarının konuşulabildiği, kendini yüreğinde milli görüşçü hisseden herkesin yer alabileceği bir kongre sürecini hazırlamak ve büyük bir vabalden kurtulmak olduğu aşikardır.Ve nihayet;


● Aziz hocamızın hatırı

●Haklı ve hayırlı davamızın selameti

●Tefrikaya fırsat verilmemesi

●Genel merkez ekibine fırsat ve zaman verme gerekliliği


gibi nedenlerle olan suskunluğumuzu, küresel emperyalizmin milli görüş davasının üzerine beton dökme ve kökünü kazıma projesine basiret ve feraset ehli milli görüşçüler asla müsaade etmeyecektir.

Artık değişim aşağıdan yukarı değil , yukarıdan aşağıya olmalıdır

Kamuoyuna ve camiamıza saygılarımızla…05.11.2015

Mustafa ÖCAL Bafra İlçe Başkanı

Süleyman KARAGÖZ 26.Dönem Milletvekili Adayı

Selçuk YILDIRIM 30 Mart Yerel Seçimleri Bafra Belediye Baş Adayı

Bilal ARSLAN 25.dönem milletvekiki adayı

Fazlı YILDIRIM SP Genel İdare Kurulu Eski Üyesi

Yorumlar (0)
banner442