Saadet Partisi Genel Başkanı Karamollaoğlu, 2 Yıldan Önce Seçim Olmaz!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile gerçekleştirdiği görüşmenin verimli geçtiğini belirterek Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, "benim kanaatim 2 yıldan önce Türkiye'de seçim olmaz." dedi.

Siyaset 18.09.2019, 22:45 18.09.2019, 23:58
Saadet Partisi Genel Başkanı Karamollaoğlu, 2 Yıldan Önce Seçim Olmaz!

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu,  2 yıldan önce Türkiye'de seçim olmayacağı kanaatini belirterek," İktidarda bulunan partinin, şartlar uygun değilken, 'Efendim gecikirsek daha da kötü olacak' diye bugünkü şartlarda seçim yoluna gideceğini zannetmiyorum" dedi.

Saadet Partisi Genel Başkanı Karamollaoğlu, düzenlediği basın toplantısında, gündeme ilişkin değerlendirmede bulundu.

Türkiye bugün çok büyük badirelerle karşı karşıyadır.

Karamollaoğlu, geçen hafta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile gerçekleştirdiği görüşmenin verimli geçtiğinibelirtti. Karamollaoğlu "Sayın Cumhurbaşkanı'na endişelerimi dile getirmeyi, Türkiye'nin içinde bulunduğu şartlarda karşı karşıya olduğu problemleri en azından benim ağzımdan dinlemiş olmasını arzu ettim. Kendisi de görüşme esnasında kanaatlerini dile getirdi bazı konularda. Türkiye'miz bugün çok büyük badirelerle karşı karşıyadır. Bunların çözümü için önümüzde tek yol vardır; o da diyalog ve müzakere. Kararların isabetli olabilmesi, istişarenin genişliğine ve mahiyetine bağlıdır" diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'a, bir araya geldiklerinde, Suriye Devlet Başkanı Beşşar Esad ile görüşmesi yönünde tavsiyede bulunup, bulunmadığına ilişkin soruya şöyle yanıt verdi:

"Benim kanaatim 2 yıldan önce Türkiye'de seçim olmaz."

"Ben doğrudan doğruya, 'Esad ile görüşülmesi icap eder' diye bir ifade kullanmadım zaten. Ancak 'Suriye ile mutlaka görüşülmesi icap eder' fikrimi dile getirdim." ifadelerini kullanan  Karamollaoğlu, erken seçim ihtimaline ilişkin soru üzerine, "'Ben şimdi seçime gidiyorum' demesini mümkün görmüyorum; ancak bu istikamette müspet birtakım adımlar atmaya başlar ve bunun neticesini hisseder, toplumda da böyle bir his doğarsa o zaman seçime gidebilir. Ben de bunun en az 2 yıla ihtiyacı olduğu kanaatindeyim. Yani benim kanaatim 2 yıldan önce Türkiye'de seçim olmaz. İktidarda bulunan bir partinin, şartlar uygun değilken, 'Efendim gecikirsek daha da kötü olacak' diye bugünkü şartlarda seçim yoluna gideceğini hiç zannetmiyorum. Hele de İstanbul seçimlerini gördükten sonra" dedi.

Yorumlar (0)