Alexa

Saadet Partisi; Türkiye'yi Mahkum Etmek İstiyorlar

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Çorum İl Başkanlığı 6. Olağan Kongresine katıldı. Karamollaoğlu ABD’deki davada Türkiye’nin mahkum edilmek istendiğine dikkat çekti.

Saadet Partisi; Türkiye'yi Mahkum Etmek İstiyorlar

Saadet Partisi Çorum İl Başkanlığı 6. Olağan Kongresine katılan SP Lideri Temel Karamollaoğlu, gündeme ilişkin yaptığı konuşmada, Bugün Amerika Birleşik Devletleri ile Türkiye arasında bir ihtilaf olduğunu hatırlatarak, “Hepimiz görüyoruz. Zarraf davası diye bir dava başladı. Neymiş Türkiye İran’la Amerika amborgo koymasına rağmen bir takım alışverişlerde bulunmuş. Bunu yaparken de el altından ödemeler falan yapılmış. Bundan dolayı Türkiye’yi mahkum etmek istiyorlar. Biz bu davanın adı Amerika Türkiye’ye karşı diye vasıflandırılmamasına rağmen bunun böyle olduğunu gördüğümüz için biz bu davada Amerika’nın yanında yer almayız dedik" ifadelerini kullandı.. 

Saadet Partisi Karamollaoğlu, her zaman Türkiye'nin yanında yer aldıklarını söyleyerek; "Bazıları dediler ki ‘Siz hükümetin hatalarını görüyorsunuz, yanlışlarını görüyorsunuz, tenkit ediyorsunuz ne oldu çark mı ettiniz’ dediler. Çark etmedik. Biz yeri geldiği zaman her zaman ülkemizin yanında oluruz. Ancak bu Türkiye’de yapılan yanlışların üzeri örtülsün, üstü örtülsün Türkiye’de yapılan yolsuzluklardan dolayı kimseden hesap sorulmasın manasına gelmez” ifadelerini kullandı.

Kaynak: İHA

YORUM EKLE