Saadet Partisin’den Büyük Kudüs Mitingi

Saadet Partisi Balıkesir İl Başkanı Ahmet Balaban düzenlediği basın toplantısında İsrail'in Mescid-i Aksa merkezli olarak Filistin'de gerçekleştirdiği zulümleri kınadıklarını ifade etti.

Siyaset 27.07.2017, 22:56
Saadet Partisin’den Büyük Kudüs Mitingi

Saadet Partisi Balıkesir İl Başkanı Ahmet Balaban düzenlediği basın toplantısında tüm Balıkesirlileri 30 Temmuz Pazar günü saat 17.00’de İstanbul Yenikapı'da düzenlenecek olan Büyük Kudüs Mitingine davet etti.

İŞGALCİ SİYONİST İSRAİL!


Saadet Partisi Balıkesir İl Başkanı Ahmet Balaban düzenlediği basın toplantısında İsrail’in Mescid-i Aksa’da gerçekleştirdiği zulümleri kınayarak “Müslümanların ilk kıblesi olan Mescid-i Aksa, tarihinde hiç olmadığı kadar hüzünlü ve yalnız günler yaşıyor. İşgalci siyonist İsrail, Müslümanların kutsallarına pervasızca saldırmaktan çekinmiyor. İslam aleminin başsızlığından ve bölgedeki kargaşadan cesaret alan Siyonist İsrail, BOP projesinde olduğu gibi Filistin ve Kudüs meselesinde de kendi lehine adımlar atıyor. Bir gün Mescid-i Aksa'da ezanı yasaklıyor, bir gün namaz kılmayı yasaklıyor. Mescid-i Aksa'ya girmek isteyen Müslümanların üzerine ateş açıyor, Filistinli mücahit kardeşlerimizi şehit ediyor”dedi.

KUDÜS İÇİN AYAĞA KALKMAK...

Başkan Balaban, Saadet Partisi olarak işgalci İsrail'in varlığını asla kabul etmeyeceklerini ve İsrail'le yapılan anlaşmaları asla meşru görmeyeceklerini belirterek “Ayrıca, Kudüs için ayağa kalkmak ve zalime karşı dur demek, sadece Filistin'lilerin ve Arapların değil, yeryüzündeki tüm İslam ümmetinin üzerine vazifedir. Dünya sussa da, batı dönse de sırtını; biz susmayacağız, sırtımızı dönmeyeceğiz Kudüs'e. Türkiye, Kudüs'e coğrafya olarak uzak olabilir. Ama inanç olarak, ruh olarak Kudüs'e çok yakındır. Mescid-i Aksa'ya o kadar yakındır ki Türkiye, tarih boyunca Aksa'yı hep kendi iç meselesi olarak görmüştür. Bu gün de öyle görüyor ve kardeşlik vazifemizi yerine getirmek için harekete geçiyoruz. Siyonist İsrail'in Kudüs, Mescid-i Aksa ve Gazze'de yaptığı zulümleri tel'in etmek için, hangi siyasi görüşten olursa olsun 80 milyon vatan evladının Filistin'in yanında olduğunu göstermek için, 30 Temmuz Pazar günü saat 17.00 de İstanbul Yenikapı'da "Büyük Kudüs Mitingi" tertip etmiş bulunuyoruz. Ağlarken Filistin, Kudüs'te yürekler tutsakken, Mescid-i Aksa kuşatma altındayken, Müslümanların yapılanlara kayıtsız kalamayacağını düşünüyoruz. Siyonist İsrail'in bu pervasızlığına dur diyecek iradeye sahibiz ve bu duruşumuzu, güçten anlayanlara gücümüzü göstermek için meydana inme vaktidir” şeklinde konuştu. 
 

Kaynak: Kaynak: İHA
Yorumlar (0)