Samsun Bölge Müdürlüğü’nün kapatılmayacağı resmen açıklanmalıdır!

CHP Milletvekili Neslihan Hancıoğlu, Türk Telekom Samsun Bölge Müdürlüğü’nün akıbeti konusundaki belirsizliğin bir an önce son bulması Türk Telekomünikasyon AŞ. Olağan Genel Kurulu’nu göreve davet etti.

Siyaset 18.03.2021, 14:26
Samsun Bölge Müdürlüğü’nün kapatılmayacağı resmen açıklanmalıdır!

Türk Telekom Samsun Bölge Müdürlüğü'nün Trabzona taşınmasıyla ilgili tepkiler büyürken ardı ardına gelen sert açıklamalarla birlikte Türk Telekom Bölge Müdürlüğünün Samsun'dan taşınmasıyla ilgili geri adım attığı öğrenildi. 

CHP Parti Meclisi Üyesi ve Samsun Milletvekili Neslihan Hancıoğlu, bugün yaptığı yazılı basın açıklamasında, Türk Telekom Samsun Bölge Müdürlüğü’nün akıbeti konusundaki belirsizliğin bir an önce son bulmasını isteyerek, yarın (19 Mart 2021) toplanacak Türk Telekomünikasyon AŞ. Olağan Genel Kurulu’nu göreve davet ederek “Bu toplantıda, Samsun Bölge Müdürlüğü’nün kapatılmayacağı resmen açıklanmalıdır” dedi.

Türk Telekom Yönetim Kurulu’nun, Samsun Bölge Müdürlüğü’nü kapatma kararının iptali konusunda muğlak bir süreç yaşandığına işaret eden Hancıoğlu, bu belirsizliğin derhal son bulması ve kapatma kararının iptal edildiğinin resmen açıklanmasını isteyerek şunları söyledi;

“Şirketin, hem hissedarları hem de karar merciinde yer alan bürokratlarının hazır bulunacağı Olağan Genel Kurul toplantısında, kurumun geçmiş dönem mali performansı, kurumsal faaliyetleri ibra edilecek, aynı zamanda gelecek dönemin kurumsal eylem planı onaylanacak. Yani, bu genel kurul toplantısı, kurumun en yetkili karar organı olma özelliğini taşımaktadır. İşte bu nedenle, bu toplantıda muhakkak Samsun Bölge Müdürlüğü’nün kapatılmayacağı resmi olarak açıklanmalıdır. Diğer yandan, açıklanması gereken bir diğer husus daha vardır: ‘Kapatma kararı’ verilirken, kurum yönetimi hangi performans kriterlerini göz önünde bulundurmuştu? Gerekçeleri ve dayanakları neydi? Bunun da Samsunlulara izah edilmesi gerekmektedir!”

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)
banner442