Samsun'da Video Konferans Toplantısında Önemli İstişare

AK Parti Samsun İl Başkanı Ersan Aksu, Vezirköprü-Havza bölünmüş yol yapım ihalesinin bugün gerçekleştirildiğini söyledi. Aksu, "Bu konu bizim çok yakından takip ettiğimiz önemli bir meseleydi. Vezirköprü-Havza bölünmüş yol yapım ihalesi bugün gerçekleştirildi. Bundan dolayı mutluyuz. Samsun'a, Vezirköprü ve Havza'ya hayırlı olsun" dedi. 

Siyaset 15.05.2020, 03:45
Samsun'da Video Konferans Toplantısında Önemli İstişare

Vezirköprü-Havza bölünmüş yol yapım ihalesinin bugün gerçekleştirildiğini ifade eden Başkan Ersan Aksu, "Bu konu bizim çok yakından takip ettiğimiz önemli bir meseleydi. Bundan dolayı mutluyuz. Samsun'a, Vezirköprü ve Havza'ya hayırlı olsun" dedi.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu'nun ev sahipliğinde AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, AK Parti Samsun İl Başkanı Ersan Aksu, AK Parti Samsun Milletvekilleri Fuat Köktaş, Orhan Kırcalı, Samsun Valisi Osman Kaymak ve Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir'in katılımıyla çarşamba günü video konferans yoluyla gerçekleştirilen toplantıda, Samsun'da ulaşım ve altyapı ile ilgili yapımı devam eden ve planlanan yatırımlar konusunda istişarelerde bulunuldu. AK Parti Samsun İl Başkanı Ersan Aksu, Samsun'da ulaşım ve altyapı ile ilgili Yakakent'ten Ayvacık'a kadar pek çok lokasyondaki proje ve yatırımların ele alındığı, taleplerin dile getirildiği toplantının çok verimli geçtiğini belirtti.

Asarcık-Canik yolu, Doğu Çevre Yolu, Batı Çevre Yolu, Çarşamba-Ayvacık Karayolu, Kirazlık Mevkii Yan Yol Hattı, Samsun-Bafra yolunun üst yapı iyileştirme çalışmaları, Kavak-Asarcık yol çalışmaları, Ladik-Taşova yolu yapım ve iyileştirme çalışmaları, Havza Organize Sanayi Bölgesi üst geçidi ve demiryolu bağlantısı, Ankara-Samsun arasında otoyol projesi, Bafra-Ünye otoyolu projesi, Gelemen Lojistik Merkezi demiryolu hattı, Havalimanı Terminal binası, Terme kavşak çalışmaları gibi çok sayıda yatırım Samsun'un ulaşım altyapısında büyük değişime yol açacak.

Ersan Aksu, ilçelerde yapılmakta olan ve planlanan ulaşım ve altyapı çalışmalarının görüşüldüğünü, taleplerin Bakan beye iletilğini ifade ederek şunları söyledi;

"Özellikle 2002'den bu yana her alanda olduğu gibi ulaşımda da Samsun'a önemli yatırımlar yapıldı. Şu anda bu yatırımlar hız kesmeden devam ediyor. Ulaşımda yaşanan aksaklıkları giderme noktasında çok katkı sağlayacak bir toplantı yaptık.Yakakent'ten Ayvacık'a kadar pek çok lokasyondaki çalışmalar değerlendirildi. Projeler tamamlandığında şehrimize her alanda çok önemli katkı sunacak. Çünkü Samsun tarım, sanayi ve ticaret alanında önemli merkez. Bunlara turizmide ekleyebiliriz. Sn. Bakanımıza Samsun şehrine verdiği önem için ayrıca teşekkür ediyor, görevinde bir kez daha başarılar diliyorum."


 
 

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)