Samsun Milletvekili Köktaş, 'Polis Teşkilatının 175. Kuruluş Yıldönümü' Kutladı

'Polis Teşkilatının 175. Kuruluş Yıldönümü' dolayısıyla mesaj yayımlayan AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş, Halen görevleri başında vazifelerini ifa eden polislere üstün başarılar diledi.

Siyaset 09.04.2020, 12:37
Samsun Milletvekili Köktaş, 'Polis Teşkilatının 175. Kuruluş Yıldönümü' Kutladı

AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş 'Polis Teşkilatının 175. Kuruluş Yıldönümü' dolayısıyla yayımladığı mesajda,  "başta; Samsun Emniyet Müdürlüğü çalışanları olmak üzere, vatana, millete hizmette her türlü fedakarlığı gösteren tüm Polis Teşkilatı’mızın Kuruluş Yıldönümünü kutluyorum." dedi.

Polis teşkilatımız Mal ve can güvenliğimizi sağlıyor

Türk Polis Teşkilatı'nın, 175 yıldır istikrarın, huzur ve güven ortamının korunmasında en büyük güvencesi olduğunu belirten Milletvekili Köktaş, Polis Nizamnamesi" ile 10 Nisan 1845'te kurulan Türk Polis Teşkilatımız gücünü halktan ve kanunlardan alarak, gece gündüz demeden tüm şartlar altında ülkemizin her köşesinde görevini büyük bir fedakarlıkla sürdürmekte olduğunu, çağın teknolojik gelişmelerini yakından takip ederek, vatandaşların can ve mal güvenliğini sağlayarak güvenlik teminini büyük bir başarıyla gerçekleştirdiğini söyledi.

Polis teşkilatı sağlık görevlileri gibi büyük bir özveriyle çalışıyor

Milletin huzur ve güvenliği için hiçbir fedakârlıktan kaçınmayan Türk Polis Teşkilatının Dünya genelinde olduğu gibi ülkemizde de devam eden koronavirüs salgını ile mücadelede sağlık görevlileri gibi büyük bir özveri ile çalışmaya devam ettiğine işaret ederek, "Bu mücadelenin en ön saflarında yer alarak büyük gayret gösteren sağlık çalışanlarımıza olduğu gibi, emniyet güçlerimize de şükranlarımızı sunuyoruz. Yapmış olduğu hizmetlerle halkımızın güvenini ve itibarını kazanan polis teşkilatımız yasaları uygulayarak hem kamu düzenini sağlamakta hem de anayasa ile güvence altına alınan temel hak ve özgürlüklerin korunmasında ve yaşamımızın huzur içinde sürdürülmesinde büyük bir özveriyle çalışarak toplumsal barışa son derece önemli katkıda bulunmaktadır." dedi.

Köktaş, Polis Teşkilatı’nın Kuruluş Yıldönümünü kutladı

Personelini devamlı olarak gelişen teknolojiye ve her türlü şartlara hazırlayan polis teşkilatına güvendiklerini ve gurur duyduklarını belirten Samsun Milletvekili Köktaş yazılı basın açıklamasını şöyle bitirdi:

Bu düşünceler içinde Türk Polis Teşkilatı’nın 175. Kuruluş Yıldönümünde başta; Samsun Emniyet Müdürlüğü çalışanları olmak üzere, vatana, millete hizmette her türlü fedakarlığı gösteren tüm Polis Teşkilatı’mızın Kuruluş Yıldönümünü kutluyorum. Görevi başında şehit olan kahraman güvenlik güçlerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize de şükranlarımı sunuyorum. Halen görevleri başında vazifelerini ifa eden polislerimize ise üstün başarılar diliyorum." dedi.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)
17°
parçalı bulutlu