Samsun'da Tarikatçı Başhekim Var mı?

Bayramlaşma ziyaretleri kapsamında Yakakent, Alaçam, Bafra ve 19 Mayıs ilçelerinde partililerle bir araya gelen ve vatandaşlarla bayramlaşan Cumhuriyet Halk Partisi Samsun İl Başkanı Av.Tufan Akcagöz, Sağlık Bakanı Ahmet Demircan'a sordu...

Siyaset 04.09.2017, 12:29 04.09.2017, 12:51
Samsun'da Tarikatçı Başhekim Var mı?

CHP İl Başkanı Akcagöz, Sağlık Bakanı Ahmet Demircan'a, Sağlık Bakanlığı bünyesindeki tarikat yapılanmasının doğru olup olmadığını sordu. 

"TÜRKİYE  BAŞKA CEMAAT VE TARİKATLARIN KUCAĞINA MI ATILIYOR?"

Sağlık Bakanlığı bünyesinde Adıyaman Menzil tarikatının yapılandığı yönünde ulusal basında yaygın bir şekilde haberlere yer verildiğini belirten Tufan Akcagöz, Sağlık Bakanı Ahmet Demircan'a soru yönelterek şöyle konuştu: "Ülke, bir sözde cemaatin elinden kurtarmaya çalışılırken, acaba başka tarikat ve cemaatlerin kucağına mı atılıyor? Görevlendirmelerin, adı geçen tarikatın referansları ile gerçekleştiği yönünde bilgiler var. Bu iddiaların ne kadarı doğrudur? Tarikat ve cemaatler, sivil toplum örgütlenmesinin önündeki en büyük engel olduğu kadar, din silahıyla hareket ettiği için tahrip gücü de oldukça yüksektir. Devlet kurumlarını tarikat ve cemaatlere teslim etmek, ileride telafisi güç başka sonuçların doğmasına sebep olur. Devlet, tarikatlara teslim edilemez. " dedi.

"TARİKAT REFERANSI İLE ATANAN BAŞHEKİM, MÜDÜR VAR MIDIR?"

Samsun'da da tarikat bağlantılı atama yapılıp yapılmadığını soran  Akcagöz, " Samsun'da Menzil tarikatı referansı ile atanan Başhekim, Müdür ve saire var mıdır? Sayın Ahmet Demircan, tüm bu sorulara açıklık getirmek zorundadır. Cemaatlerin nasıl bir terör örgütüne dönüşebildiğini millet olarak yakından gördük. Aldatıldık dediniz geçtiniz. Millet yemedi ama Allah bizi affetsin dediniz, geçitiniz. Şimdi, yarın bugün yine aynısı olursa, bu defa ne diyeceksiniz? Yeni kapı mitinginde yayınladığımız deklarasyonun arkasındayız. Devlet atamalarında ve görevlendirmelerinde liyakatın esas alınması gerektiğini savunuyoruz. Doğru olan da budur. " şeklinde konuştu.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)