Samsunlular Erhan Usta'ya Sahip Çıkıyor

Samsun'lu vatandaşların çok sevdiği siyasetçilerden bir isim olan Milliyetçi Hareket Partisi Samsun Milletvekili Erhan Usta'yı Samsunlular sahiplendi.

Siyaset 03.01.2019, 12:34 03.01.2019, 13:30
Samsunlular Erhan Usta'ya Sahip Çıkıyor

MHP Samsun Milletvekili Erhan usta, çalışkanlığıyla, dürüstlüğüyle, siyasi duruşuyla Samsunluların çok sevdiği isimlerden birisi olarak hafızalara kazındı. MHP yönetimi tarafından disipline sevkedilen Erhan Usta, yaptığı açıklamalarla Samsun'da yaşayan vatandaşların önemli bir kesiminin dikkatini çekmeyi ve sevgisini kazanmayı başarmış Türkiye siyasetinde de önemli bir isim olduğu ifade ediliyor.

Görevinden alınan Ak Parti Samsun İl Başkanı Hakan Karaduman'ın son zamanlarda kamuoyu ile paylaştığı ittifakı zedeleyen ve Milliyetçi Hareket Partisi'ni Samsun bölgesinde küçük düşüren sözleriyle hareketlenen Samsun siyasetinde MHP Samsun İl Başkanı Taner Tekin, Ak Parti İl Başkanı Hakan Karaduman görevlerinden alınırken, Samsun Milletvekili Erhan Usta ise disipline sevk edildi.

Erhan Usta'nın Disipline Sevkedilmesi Samsunluları Derinden Üzdü

Erhan Usta MHP'nin Samsun Milletvekili Olarak sessiz kalması beklenemezdi. Söylediği sözler apaçık ortada iken medya tarafından çarpıtılarak kamuoyuna manşetten yansıtılan sözleri Cumhur ittifakına karşıymış gibi değerlendirilerek Cumhur ittifakını zedeleyici bir isim olarak lanse edildi. MHP Samsun Milletvekili Erhan Usta Ak Parti İl Başkanı Hakan Karaduman'ın MHP ile ilgili ifade ettiği sözlere karşı bir tepki ortaya koyduğu ortadadır.MHP Samsun Milletvekili Erhan Usta'nın disipline sevk edilişi Samsunluları derinden üzmüştür.

KİM BUNLAR?

Bugün  Best FM'de Ufuk Karcı'nın sorularını cevaplandıran Usta, disipline sevk edilmesi süreciyle ilgili değerlendirmelerde bulunarak, MHP yönetiminde sadece manşetlere bakıp, hüküm veren isimlerin olduğunu dile getirdi. "Peki Devlet Bahçeli'ye karşı derin bir sevgi ve saygı besleyen Erhan Usta'yı MHP Genel Merkezinde harcamaya çalışan bir grup mu var.?" gibi sorularda kamuoyunda tartışılıyor.

İttifakın korunması yönünden açıklamalarda bulunduğunu dile getiren Erhan Usta Best FM'de ki değerlendirmesi şöyle:

"Ben, AK Parti İl Başkanının açıklamasından sonra, üç gün bekledim. Düzeltme yapılır diye. Ancak, bizim telefonlarımız susmadı. Sosyal medyadan sürekli sitemli mesajlar geldi. 'Partimiz hakkında böyle konuşulmasına nasıl sessiz kalınır' şeklinde. Netice de ben de ayın 1'inde bir açıklama yaptım. Ve dedim ki, kim ilçesinde daha güçlü ise O'nun adayı desteklenmeli. MHP'nin kesinlikle alabileceği ve güçlü olduğu ilçeler var. Buraların "İttifak Ruhu" içinde MHP'ye bırakılması gerekir. Bu samimiyetin de gerekliliğidir.' dedim. Ancak, basın bunu sanki bütün bir ülke için söylenmiş gibi çarpıttı. Malesef MHP yönetiminde, sadece manşetlere bakıp, hüküm veren isimler var. Görüşme gereği bile duymayıp, yalnızca tebligat da bulundu. Halbuki ben, İttifakın korunması için açıklamada bulundum"

Bazı internet sitelerinde ve sosyal medyada konuşulan, "Erhan Usta İyi Parti'ye mi geçiyor?" sözlerinin ne kadar gerçek dışı olduğunu Erhan Usta değerlendirmesiyle çok keskin ve kesin ifadelerle şöyle anlatıyor:

"Siyasi baskıya hiç boyun eğmedim. Ne doğru ise onu söyleyip, yaptım. Elbette daha önce EYT gibi bir çok konuda partimden ayrı düşündüm. Gelinen sonuç, bunların hepsinin toplamı olabilir. Ama hem ekonomi, hem de sosyal beklentiyi dile getirmek görevimiz. Ancak şunu söyleyeyim; partimden ihraç edilecek olsam bile, başka bir partide yer almam. Ben, MHP'den başka bir partide siyaset yapmam."

Milliyetçi Hareket Partisi Samsun Milletvekili Erhan Usta, bu zamana kadar milletvekilliği sürecinde Samsun'un derdiyle, meseleleriyle en çok ilgilenen ve mecliste gündeme getiren bir milletvekili olduğu Samsunluların ortak kanaatidir. Samsunlular Erhan Usta'yı harcatmayacaklarını ve arkasında olduklarını hep bir ağızdan haykırıyor.

Samsunlular Erhan Usta'yı çok sevdi.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)
15°
açık