'Sandıkta Hile Yapacaklar'

CHP Genel Başkan Yardımcısı Erdoğan Toprak, "Sandıkta hile yapacaklar, şimdiden anketlerle oynayıp, kamuoyunu hazırlayıp hileye kılıf uyduracaklar" dedi.

Siyaset 08.02.2014, 21:09 08.02.2014, 21:11
'Sandıkta Hile Yapacaklar'

 CHP Genel Başkan Yardımcısı Erdoğan Toprak, "Sandıkta hile yapacaklar, şimdiden anketlerle oynayıp, kamuoyunu hazırlayıp hileye kılıf uyduracaklar" iddiasında bulunurken, "AKP iktidarının yapacağı hileye karşı CHP hazırlıklıdır. Her sandığın başına 3 arkadaşımızı koyacağız, ıslak imzalı sonuçları alacak ve kontrol edeceğiz, hileye müsaade etmeyeceğiz" dedi.

Toprak, Halk Tv'nin canlı yayınında sorularını yanıtladı. "Hükümet bir şeyi manipüle ederek kendini yüksek göstermeye çalışıyor. Sandıkta hileyi seçerek ki sandıkta hile olacağı endişesini taşıyorum" diyen Toprak, şöyle devam etti:

"Bakın, CHP'nin oyunu MHP'ye kaydırıyorlar, MHP'den de BDP'ye kaydırıyorlar. Manipülasyon var. Yapay bir anket şirketleri kurdular. Yapay anket şirketleriyle kamuoyunda sanki oyları yüksekmiş gibi gösteriyorlar. Bu da şunu bana çağrıştırıyor. Sandıkta hile yapacaklar şimdiden kamuoyunu hazırlayıp kılıf uyduruyorlar.

Ama biz Cumhuriyet Halk Partisi olarak bu tuzağın farkındayız. Her sandığa üç tane sandık sorumlusu koyduk ve ıslak imzaları Genel Merkezimizde bir merkez oluşturduk. Islak imzaları alıp Genel Merkezimize getireceğiz. Genel Merkez anında ve sonuçlara herhangi bir müdahale olduğu zaman YSK'nında aldığı bir karar var. YSK'yla yaptığımız çalışmada bizim o ıslak imzalara ulaşmamız çok önemli. Şuanda biz bunun tüm altyapısını hazırladık. Merak etmesin Türk halkı. Yani AKP iktidarının yapacağı o hileye karşı biz hazırlıklıyız ve buna da müsaade etmeyeceğiz. 1,5 yıldır biz bu çalışmaları yaptık. 2011 seçimlerinden hemen sonrada merkezimizi oluşturmuştuk. Her sandığın başına 3 tane arkadaşımızı koyacağız.

Peki en büyük medya patronu kim? En büyük medya patronu Başbakan. Tayyip Erdoğan. En büyük medyayı Tayyip Erdoğan yönetiyor."
Yorumlar (0)