SASKİ, TBMM Genel Kurulu'nun gündemine taşındı

Atatürksüz logo ve şebeke suyundaki kötü koku tartışmalarının odağındaki SASKİ,CHP Samsun Milletvekili Neslihan Hancıoğlu tarafından TBMM Genel Kurulu'nun gündemine taşındı.

Siyaset 26.02.2020, 21:36

CHP Samsun Milletvekili Neslihan Hancıoğlu, Samsun SASKİ sorununu TBMM Genel Kurul gündemine taşıdı. "Atatürk'le, Samsun'un değerleriyle uğraşmayı bırak;lağım kokulu şebeke suyuna bak!" ifadelerini kullanan CHP'li Hancıoğlu, Samsun ilimizde dört gündür musluklardan lağım kokulu su aktığını belirterek, "Yirmi yedi yıllık SASKİ logosundan bu kentin kimliği olan Atatürk Anıtı'nı -Onur Anıtı'mızı- silmiş." dedi.

Atatürksüz logo ve şebeke suyundaki kötü koku tartışmalarının odağındaki SASKİ'yi, TBMM Genel Kurulu'nun gündemine taşıdı. Hancıoğlu idareye, "Atatürk'le, Samsun'un değerleriyle uğraşmayı bırak; lağım kokulu şebeke suyuna bak" diye seslenerek, TBMM Genel Kurulu'nda yaptığı konuşmada; 

Samsunlular olarak şöyle söylüyoruz

"Samsun ilimizde dört gündür musluklardan lağım kokulu su akıyor. İdare gerekçeler, bahaneler üretiyor ama Samsunlular bundan çok muzdarip, inanmıyorlar da. Bu kurumu yöneten 'zihniyet' diyeceğim ne yazık ki, merkez sayılabilecek ilçelerimizin birçok mahallesine hâlâ su ulaştırmamış. Ve şimdi de bu kurum işi gücü bırakmış bir kenara, kendisine yeni bir logo hazırlamış. Yirmi yedi yıllık SASKİ logosundan bu kentin kimliği olan Atatürk Anıtı'nı -Onur Anıtı'mızı- silmiş. Samsunlular olarak şöyle söylüyoruz: 'Atatürk'e itibar etmeyene Samsunlu asla itibar etmeyecektir.' Böyle bir zihniyet Samsun'umuzu asla temsil edemez, bunu buradan herkes böyle bilsin. Samsun'un kimliğiyle, değerleriyle oynanmasın; herkes kendi asli görevini yapsın." dedi.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)
18°
parçalı bulutlu