Alexa

Seçimlere Hangi Lider Ne Kadar Mesai Harcedı?

31 Mart 2018 Pazar günü yapılacak seçimlerde 30 büyükşehir, 51 il, 519 büyükşehir ilçesi, 403 ilçe, 386 belde belediye başkanı ile 50 bin 313 muhtar adayı belirlenecek.

Seçimlere Hangi Lider Ne Kadar Mesai Harcedı?

Siyasi parti liderleri, 31 Mart 2019  seçim çalışmaları kapsamında yoğun mesai harcadı.Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, 31 Mart yerel seçimleri kapsamında 49 günde 57 il ve 17 ilçede mitinglere iştirak etti. Erdoğan seçim kampanyasına ilk defa 8 Şubat'ta Sivas'tan başladı. Diger taraftan Erdoğan, seçim çalışmalarının son günlerinde bir rekor kırarak aynı güne 8 ilçe mitingini sığdırdı. 

Türkiye genelinde 17 ilçede partisince düzenlenen mitinglerde vatandaşlarla bir araya gelen Erdoğan, son 2 günü ise İstanbul'un ilçelerine ayırdı. Erdoğan, son iki günde İstanbul'da Tuzla, Pendik, Maltepe, Sultanbeyli, Çekmeköy, Ümraniye, Beykoz, Sarıyer'de halka hitap edecek.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhur İttifakı kapsamında, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile 17 Mart'ta İzmir, 23 Mart'ta Ankara, 24 Mart'ta İstanbul Yenikapı'da düzenlenen ortak mitinglere katıldı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 27 Şubat'ta Batman'dan başlattığı seçim kampanyasında 26 ile gitti. Seçim sonuna kadar 27 ile Bugüne kadar 7 ilde iş birliğinde bulunduğu İYİ Parti ile ortak miting gerçekleştirdi.

Kılıçdaroğlu ile İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Burdur, Aydın, Balıkesir, Kocaeli, Bursa ve Antalya'da ortak mitinglerde halka hitap etti. 

Genellikle özel uçak kullanan Kılıçdaroğlu, yakın iller için ise karayolunu tercih etti.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 10 Mart'ta Söğüt'ten başlattığı seçim kampanyasında bugüne kadar 14 ile gitti.

Seçim çalışmalarına Osmanlı Devleti'nin kurulduğu Bilecik'in Söğüt ilçesinde yaptığı mitingle başlayan Bahçeli, bugüne kadar yaklaşık 8 bin 500 kilometre yol katederek halkla buluştu.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin yerel seçim kampanyasını başlattığı tarihten itibaren 21 il ve 55 ilçede miting düzenledi.

Anadolu Ajansı

Güncelleme Tarihi: 29 Mart 2019, 20:05
YORUM EKLE