Sedat Peker'e MHP'den üstü kapalı cevap!

MHP ve yöneticileri aleyhinde sözler sarfeden Sedat Peker'e MHP Genel Başkan Yardımcısı Şefkat Çetin cevap verdi.

Siyaset 20.11.2014, 00:21 12.02.2021, 22:19
Sedat Peker'e MHP'den üstü kapalı cevap!

Cezaevinden çıktıktan sonra ortalarda görünmeyen Sedat Peker, MHP'nin yöneticileriyle ilgili sözler sarfederek Gerçek ülkücülerin partinin üst kademelerini oluşturana kadar MHP'ye oy vermeyeceğini belirtmişti.

Gerçek Ülkücüler...

Sedat Peker şöyle demişti: "Şefkat Çetin ve avenesinin yönlendirmiş olduğu bir partinin, onlar tarafından oluşturulmuş olan üst yapısı olan bir partinin ben, rahmetli Alparslan Türkeş zamanında Türk-İslam davasına gerçek katkıyı sağlayacağına inanmıyorum. Bu yüzden dolayıdır da diyorum ki; bana yakın olanlar ve akrabalarımdan hiç kimse o partiye oy vermeyecektir. Ne zaman ki gerçek ülkücüler o partinin üst kademesine gelirler, biz o insanlara hizmet etmekten ve saygı göstermekten de büyük bir memnuniyet duyarız."

"MHP Türk milletinin yanında saf tutmuştur."

Teşkilat işlerinden sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Şefkat Çetin'in bugün yaptığı basın açıklamasında isim kullanmadan Sedat Peker'e cevap verdiği anlaşılıyor.

Milliyetçi Ülkücü Hareket'in Türkiye'nin sürüklendiği ayrıştırmacı ve bölücü tehlikenin farkındaolduğunu söyleyen Şefkat Çetin şöyle demişti; "Bu topraklardaki kardeşliğe ve huzura karşı başkaldıran fitneyi ve destekçilerini ezebilecek güce ve dirayete milliyetçi ülkücü kadrolarımız ve siyasi organizasyonumuz Milliyetçi Hareket Partisi sahiptir. Türkiye üzerine oynanan ihaneti bozabilecek yegâne gücün MHP olduğunun farkında olan odakların her seçim öncesi olduğu gibi sahaya sürdükleri piyonları vasıtasıyla gücümüzü etkisizleştirme çabaları boşa çıkarılacaktır. Türkiye'nin beka ve milli güvenlik sorunları öylesine büyümüş ve aciliyet arz etmektedir ki, millet sevdalısı hiç bir aklın ve yüreğin basit ve kısır politik tartışmalarla uğraşma lüksü yoktur. Birbirlerinin kötü birer kopyası haline gelmiş iktidarın ve ana muhalefetin teslimiyetçi, etnik ırkçı ve mezhepçi politikalarına karşılık, milli ve yerli olma vasfıyla MHP Türk milletinin yanında saf tutmuştur. Bölücülere yaranmak için yarış halindeki siyasetin tek milli alternatifi, Türk milletinin birliğine ve bütünlüğüne iman etmiş, bu yola ruhunu ve bedenini koymuş Milliyetçi Ülkücü Hareket’tir."

kapsamhaber

Yorumlar (0)