Şehit Cenazesinde Bakanı Yuhladılar

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Siirt’te şehit düşen Jandarma Çavuş Bahadır Aydın'ın cenaze töreninde vatandaşlar tarafından protesto edildi.

Siyaset 20.08.2015, 21:56 20.08.2015, 22:12
Şehit Cenazesinde Bakanı Yuhladılar

Siirt'in Şirvan ile Pervari ilçeleri arasında PKK'lı teröristlerin karayoluna döşedikleri bombayı uzaktan kumarda ile patlatmaları sonucu şehit düşen Jandarma Çavuş Bahadır Aydın'ın naaşı helikopterle Ankara’dan Bursa’ya getirildi. Buradan konvoy eşliğinde Ulucami’ye getirilen şehit Mehmetçik için ikindi namazını müteakip cenaze namazı kılındı. 

Namaza Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Vali Münir Karaloğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce ile şehidin yakınları ve binlerce vatandaş katıldı. Namazın ardından şehidin naaşı, askerler tarafından omuzlara alınarak top arabasına taşındı. Bir süre top arabasında taşınan şehit Aydın'ın naaşı, cenaze arabasına konuldu, ardından Osmangazi Akpınar Mahallesi’ndeki evine götürüldü. Şehidin cenazesi Pınarbaşı Şehitliği’nde toprağa verilecek.

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Siirt’te şehit düşen Jandarma Çavuş Bahadır Aydın'ın cenaze töreninde vatandaşlar tarafından protesto edildi. Bursa’da 16 Ağustos’ta katıldığı bir törende, “2014 yılının 10 Ağustosu'nda Cumhurbaşkanı yerine Başkan seçmiş olsaydık Türkiye bugün bu kaosu yaşamayacaktı. Bu milletin büyük millet olması işlerine gelmedi.” şeklinde açıklama yapan Müezzinoğu’na cenazeye katılan vatandaşlar büyük tepki gösterdi. Namazın hemen ardından bir vatandaş, bakanın sözlerine atıfta bulunarak, “Daha kaç şehit gelmesi gerekiyor?” diye seslendi. Şehidin naaşının cenaze arabasına konulmasının ardından Bakan Müezzinoğlu’nu yuhalayan vatandaşlar pet şişe ve bozuk para attı. Önce bir dükkana, ardından Tayyare Kültür Merkezi’ne sığınmaya çalışan Müezzinoğlu, korumaların yardımıyla kendisini tarihi belediye binasına zorlukla atabildi.

BAKANI YUHLADILAR, PET ŞİŞE ATTILAR

Şehidin naaşı askerler tarafından top arabasına taşınırken Ulu Cami bahçesindeki bakan Müezzinoğlu’na yönelik tepkiler başladı. Bir vatandaş, bakanın geçen hafta sarf ettiği sözlerine atıfta bulunarak, “Sayın bakan, 'başkan seçilseydi böyle olmazdı' dediniz. Daha kaç şehidin gelmesi gerekiyor?” diye tepki gösterdi. Ardından başka vatandaşlar da tepkide bulundu. Bakan Müezzinoğlu ve Vali Karaloğlu, vatandaşların tepkileri arasında valilik konağına yürüyerek girmeye çalışırken tepkiler çığ gibi büyüdü. Müezzinoğlu ve Karaloğlu, Atatürk Caddesi’nde yürürken tepkilerin artması üzerine önce bir dükkana sığınmaya çalıştı, bu gerçekleşmeyince de Tayyare Kültür Merkezi’ne girmeye çalıştı. Merkez önünde bulunan kalabalık, bakanı yuhalamaya devam etti. Bakana pet şişe ve bozuk para atan grup, hükümet aleyhine sloganlar attı.

Yorumlar (0)
banner442