Selçuk Özdağ; Devlet Bürokraside Boşluğu Kabul Etmez

Ak Parti Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ, "Kurum içinde barış varsa, kurum içinde dürüstlük varsa, çalışkanlık varsa; orada huzur var demektir." dedi.

Siyaset 18.09.2017, 15:30 18.09.2017, 15:54
Selçuk Özdağ; Devlet Bürokraside Boşluğu Kabul Etmez

Ak Parti Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ, Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürlüğü’ne atanan Yunus Öztürk’e hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

Ak Parti Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ, Akparti  Şehzadeler  İlçe Başkanı Ahmet Tonguç ve İlçe Yönetim Üyeleri ile Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürlüğü’ne atanan Yunus Öztürk’e hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.  Milletvekili Selçuk Özdağ ,Yunus Öztürk' e yeni görevinde başarılar diliyerek; kendisine çiçek taktim etti. Ziyarette konuşan  Miletvekili Selçuk Özdağ ziyaret sebebi ile ilgili şu açıklamalarda bulundu;

2011 yılının Nisan ayında Milletvekili olduğumuzda Yunus Öztürk Bey ile tanıştık. Yunus bey o dönemde Manisa İl Gençlik ve Spor Müdürlüğünde Şube müdür vekili olarak çalışıyordu. Aynı zamanda kendisinin güreş antrenörlüğü sıfatı var. Manisa Gençlik ve Spor Akademisi mezunu Yunus Kardeşimiz. Spor camiasının içinden gelen biri. Yunus Kardeşimiz bizim burada elimiz,kolumuz, gözümüz oldu. Yunus çok çalıştı kirli hiçbir işe bulaşmadı. Halka her zaman kucak açtı. Dürüst çalıştı ve teşkilata çok büyük katkıları oldu.Hiç kimse kötü tek bir söz söyleyemez  Yunus Kardeşimizin  dürüst ve çalışkanlığı ile ilgili. Doç Dr Savaş Duman Bey, Daha önceden Manisa İl Gençlik ve Spor Müdürü idi. Sonradan Ege Üniversitesi'ne geçmesi ile ve oradan da Aydın Adnan Menderes Üniversitesine geçmesiyle birlikte burada bir boşluk meydana geldi. Nasıl tabiat boşluğu kabul etmezse; devlet de bürokrasi de boşluğu kabul etmez.x

Buraya bir müdür atanması gerekiyordu. Buradan gençlik ve spor bakanımız Osman Aşkın Bak'a  çok teşekkür ediyorum.Müsteşarımıza, Genel Müdürümüze çok teşekkür ediyorum. Yunuş Öztürk  Kardeşimizi buraya uygun gördüler.

Yunus Kardeşimin Manisamıza çok güzel hizmetlerde bulunacağına inanıyorum. Gençlik bizim geleceğimiz. Eğer gençlik varsa, spor vardır. Spor yardımlaşma, spor dayanışma, kardeşlik ve barış demektir. Aynı zamanda spor, uluslararası platformda da bir itibar meselesidir.

Ben Yunus Bey'den şunu rica ediyorum; Takım sporlarına ağırlık verirken; diğer yandan da bireysel spor dallarına da önem vermesini rica ediyorum. Bu bizim için çok önemli.

Yunus Bey, Manisa' da Okullarla, sivil toplum kuruluşlarıyla, Organize sanayi Ceo' larıyla ve yaklaşık 150 fabrika ile iş birliği içerisinde olarak , okullarda yetenek seçeneklerini doğru yaparak ; insanları doğru spora yönlendirmek ve doğru mesleklere, yeteneklere yönlendirmek için çok çalışacak.

Burada öncelik kurum içi barış çok önemli. Yunus Kardeşimiz, inşallah bir yandan Manisa'yı kucaklarken, köylere kadar uzanıp oradan yetenekleri kucaklayacak.  Diğer  yandan oradaki insanlara, halı saha, basketbol,voleybol sahaları oluştururken,  köy okullarının ihtiyaçlarını gidererek  kurum içi barışı sağlayacak inşallah. Kurum içinde barış varsa, kurum içinde dürüstlük varsa, çalışkanlık varsa; orada huzur var demektir.

Huzurun olduğu yere başarı gelir. Kurum içinde başarı çok önemlidir. Bu barışı sağlarsanız, başarıyı getirmiş olursunuz ve Manisa'yı kucaklamış olursunuz.

Bu görevler gelip geçici görevler. Ben milletvekili olduktan sonra buraya 3 kişi atandı. Bu üç arkadaşımız vekaleten atandılar ama asaleten Yunus Kardeşimiz oldu. Hayırlı olsun inşallah.

Yunus Kardeşimiz ile 6.5 yıl boyunca çok çileli bir hayatımız oldu. çok meşakkatli bir hayatımız oldu. Ama Yunus Kardeşimiz hepsinin üstesinden geldi. Ahlakıyla, yeteneğiyle, zekasıyla, samimiyeti, dürüstlüğü ve yüreğiyle. Aynı zamanda yürekli bir arkadaşımızdır. Yunus Kardeşimizin bizim başarımızda çok büyük payı vardır.

Yunus Kardeşim, sözün özü şu; başarılar diliyorum kardeşim. Allah hayırlı hizmetler yapmayı nasip etsin. Dedi.

Milletvekili Selçuk Özdağ'ın ardından söz alan Manisa Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Yunus Öztürk ise, konuşmasında şu sözlere yer verdi;

Sayın Başkanım  ziyaretinizle bizi onurlandırdınız. Bu samimi ve içten sözleriniz için size teşekkürlerimi sunuyorum.

 Sayın Başkanımızla 6.5 yıl Manisamıza ciddi anlamda hizmet edebilmek için çok çalıştık. Bu çalışmayı ben aşkla, şevkle yaptığıma inanıyorum. Çünkü sayın başkanımızla çalışmak ayrı bir güzeldi ve ayrı bir şerefti. Gerek dürüstlüğü ile gerek ise çalışkanlığıyla bizlere örnek oldu. Bize çok şey kattı. Yeri geldi, iyi bir idarecilik dışında iyi bir ağabeylik ve babalık yaptı. kendisinden çok şey öğrendik. 6.5 yıl boyunca benim hayatıma 20 yıllık bir tecrübe kattığı için çok şey borçluyum sayın başkanımıza. Bu bakımdan Sayın Başkanımıza teşekkürlerimi bir borç biliyorum.

Sayın Başkanımızla yola çıkarken ortak bir hedefimiz vardı. Bu da Manisa'ya en güzel şekilde, hakkıyla hizmet etmekti. Bunu da layıkıyla yerine getirdiğimize ve bundan sonra da Manisa Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü olarak, gençlerimize ve Manisa halkımıza gece gündüz demeden  en güzel şekilde hizmet etmeye devam edeceğiz.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)