Selçuk Özdağ, Zırvalara ve Hezeyanlara Karnımız Tok

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ, Rusya kriziyle ilgili, 'Biz burada bunları konuşarak, diplomasi dili içerisinde halletmek istiyoruz.' dedi.

Siyaset 15.12.2015, 20:13
Selçuk Özdağ,  Zırvalara ve Hezeyanlara Karnımız Tok
Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ, Burdur İl Teşkilatı'nı ziyaret etti. Burada partililere seslenen Selçuk Özdağ, Ak Parti'nin özgürlüklerin alanını genişletme noktasında ciddi hamleler yaptığını söyledi.

ZIRVALARA VE HEZEYANLARA KARNIMIZ TOK

Selçuk Özdağ, "Bireysel özgürlüklere evet, ama kolektif özgürlüğe hayır. Kürtçe mi konuşacaksın konuş kardeşim, yazacak mısın yaz kardeşim, propaganda mı yapacaksın, Zazaca, Soranice, Goranice söyle, yap kardeşim, okul mu açacaksın aç kardeşim, buyur her türlü bireysel özgürlüğü sağlıyoruz. Meclis bunun için var. Ama 'ben özerklik ilan ederim', 'öz yönetim ilan ederim', 'Fırat'ın öbür tarafında Kürdistan ilan ederim, bu tarafta beraber yaşayalım' gibi teranelere zırvalara ve hezeyanlara karnımız tok. Bu topraklar bir bütündür. Bütün partiler milli bütünlük içinde siyaset yapacaklar. Tek vatan tek devlet, tek bayrak ve tek milletle siyaset yapacaklar. Tek millet, farklı etnik yapılardan geliriz ama tek millet oluruz. Milletle etnisite ayrı şeylerdir. Onun için Güneydoğu Anadolu'da vatandaşımıza zarar vermemek uğruna biz birazcık zayiat vererek yürüyoruz ve orada teröristleri o bölgeden temizleyeceğiz inşallah. Kesinlikle temizleyeceğiz bundan emin olun" dedi.


RUSYA'NIN YÖNETİCİLERİNİ AKLI SELİME DAVET EDİYORUZ 

Rusya ile yaşanan uçak krizini de konuşarak çözmek istediklerini vurgulayan Selçuk Özdağ, "Biz burada bunları konuşarak, diplomasi dili içerisinde halletmek istiyoruz. Her iki ülkenin de zararları olur, maddi olarak manevi olarak. Olmasın istiyoruz. Bu noktada aynı Suriye'nin yöneticileri nasıl ki orada kalmamaları gerekir diyorsak, Rusya'nın yöneticilerini de aklı selime davet ediyoruz. Daha sağlıklı siyaset yapmaya, daha sağduyulu siyaset yapmaya, dünya gerçeklerini doğru okumaya davet ediyoruz. Biz bunu yapıyoruz Türkiye olarak" diye konuştu.

Yorumlar (0)