Semih Yalçın: Çıkan Haberler Uydurma!

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı Gaziantep Milletvekili Prof. Dr. E. Semih YALÇIN MHP genel Başkanı Devlet Bahçeli ile ilgili Bazı basın organlarında yer alan iddialara cevap verdi.

Siyaset 30.09.2014, 23:17 01.10.2014, 00:17
Semih Yalçın: Çıkan Haberler Uydurma!
Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı Gaziantep Milletvekili  Prof. Dr. E. Semih YALÇIN MHP genel Başkanı Devlet Bahçeli ile ilgili Bazı basın organlarında yer alan iddialara cevap verdi.Semih Yalçın, Basın yayın organlarında Bahçeli'nin 2015 genel seçimlerinde 110 milletvekili çıkarmayı hedeflediğine dair çıkan haberlerin bir siyasi mühendislik olduğuna işaret etti. 

UYDURMA HABER

Haberlerde yer alan asılsız iddiaların  Bahçeli’nin, partisinin il başkanları toplantısında yaptığı belirtilen bir konuşmaya dayandırıldığını belirten Yalçın: "Genel Başkanımız Devlet Bahçeli’nin, yaptırdığı bir anketi il başkanları toplantısında gündeme getirdiği, 2015 genel seçimleri için başlayan süreçte sıkı bir çalışmayla Türkiye çapında 110 milletvekili çıkarabilecekler
ini vurguladığı ve teşkilata bu sayıya ulaşmayı hedef gösterdiği iddiaları tamamen uydurmadır.'dedi.

MHP ENGELLENMEK İSTENİYOR

Genel seçim süreci için partiler tarafından henüz kampanya ve propaganda çalışmalarının startı verilmeden bu tür haberlerin kamuoyuna pompalanmasının bildik oyun olduğunun altını çizen Yalçın:"Amaç; seçmen kitlesi üzerinde negatif algı yaratmak, parti tabanını rehavete sevk etmek ve AKP iktidarının gerçek alternatifi olan MHP’nin 2015 yılı Haziran’ında yapılacak genel seçimlerde başarılı olmasını engellemektir. Bu tür algı operasyonlarını düzenleyenler, aynı zamanda MHP Lideri Devlet Bahçeli ve MHP yönetimi için öteden beri dilendirilen “Az olsun benim olsun anlayışla hareket ediyorlar.” iftirasına yeni dönem için şimdiden zemin hazırlamak derdindedirler."dedi.

MHP İDEAL VE İNANÇ PARTİSİDİR


MHP yönetiminde “Az olsun benim olsun.” anlayışının hâkim olduğunu sananlar veya böyle inanılmasını isteyenlerin, MHP Liderini ve kadrolarını az tanıdıklarını belirten Yalçın:"Köklü bir ideal ve inanç partisi olan MHP’nin hedefi, yaratılmak istenen algının aksine iktidar olmaktır.
Hedefimiz 110 milletvekili değil; bütün milletvekilliklerini, bütün Türkiye’nin teveccühünü kazanmaktır. Kendisini Meclis aritmetiğinin dörtte birini kazanmaya odaklayan bir siyasi partinin iktidarı hedeflemesi mümkün olmayacağına göre, ortayla atılan iddiaların temelsizliğine, yalan olduğuna şüphe kalmamaktadır."dedi. 

Yalçın, MHP hakkında spekülasyonlara ve kafa karışıklığına yol açarak AKP iktidarından bıkmış olan Türk seçmenini yönlendirmeyi esas alan bu tür asparagas haberler, iktidara yürüyen partimizin önünü kesmeye yetmeyeceğini, aksine bunlar; 2015 genel seçimler için yapılacak kampanya ve propaganda çalışmalarında MHP'nin kadrolarını kamçılayacak ve mutlak başarı için teşvik edeceğini belirtti.

Yorumlar (0)