Yandex Metrika

Semih Yalçın: Rahmi Turanlar Güruhu...

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı İstanbul Milletvekili Prof. Dr. E. Semih YALÇIN, “Bir Küçük Mevkuteyle Gazeteci Taslağı Rahmi Turan’ın MHP’ye yönelik Saldırıları” ile ilgili yazılı basın açıklaması yaptı.

Semih Yalçın: Rahmi Turanlar Güruhu...
06 Temmuz 2016 Çarşamba 23:10

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı İstanbul Milletvekili Prof. Dr. E. Semih YALÇIN, “Bir Küçük Mevkuteyle Gazeteci Taslağı Rahmi Turan’ın MHP’ye yönelik Saldırıları” ile ilgili yaptığı yazılı basın açıklamasında çok sert açıklamada bulundu.

Semih Yalçın'ın yazılı basın açıklaması şöyle:

YAZAR TASLAKLARI

Sözde milliyetçi muhafazakâr kesime hitap eden “Eskiçağ” gazetesiyle medyada onunla aynı makamdan gazel okuyan bazı renksiz, omurgasız ve kimliksiz kalemler; MHP’ye muhalefeti ateşleyip teşvik ederek milliyetçi-Ülkücü camiada fitne kazanının kaynaması için Ebu Leheb’cesine odun taşıma görevi yürütmektedir. Ebu Leheb’in çağdaş versiyonlarının medyadaki örneklerinin başında, Rahmi Turan gibi sözü ayağa düşüren yazar taslakları gelmektedir.

KARŞILIKSIZ BIRAKILMAYACAK...

Rahmi Turan’ın, bugünkü yazısında olduğu gibi şahsıma deni bir üslupla saldırıp dil uzatması; sık sık kendine haddini bildirdiğim, çirkin suratına ayna tutarak gerçek karakterini gösterdiğim ve ipliğini pazara çıkardığım içindir. Bu türden saldırılarının hiçbir önemi yoktur. Ancak kendisinin MHP’ye ve Genel Başkanımıza yönelik saldırıları ve gerçekleri saptıran ifadeleri doğrudan milliyetçi-Ülkücü Harekete ve partimizin kurumsal kimliğine yöneliktir. Bunlar, hiçbir zaman karşılıksız bırakılmayacaktır.

Rahmi Turan; her alçakça saldırısında ağzının payını alacak, her seferinde hak ettiği ders verilecektir. Bilindiği gibi, bir zamanlar Müslümanlara çok şiddetli muhalif tavır alan Ebu Leheb; karısıyla birlikte cehennemde odun taşıyacaktır. İşte Rahmi Turan da cehenneme gitmeyi beklemeden Eskiçağ’ın bazı yazarlarıyla birlikte dünyada fitne kazanına odun taşıyarak ahrette yaşayacaklarının egzersizini yapmaktadır.

RAHMİ TURANLAR GÜRUHU

“Fitneçağ” gazeteciğiyle Rahmi Turanlar güruhu, 21. yüzyılın fitne çağı olduğunu ispatlama konusunda birçok mevkute ve yazarla âdeta yarış hâlindedir.  MHP’nin karşısında kimlerin bir araya geldiğine bir bakılınca, fitnenin boyutu hakkında kamuoyunun yeterince fikir sahibi olacağına şüphe yoktur.  Fitne gazeteciği, Peygamber Efendi’mizin yıktırdığı Dırar Mescidi’nin 1500 yıl önce gördüğü Müslümanlara zarar verme, onların arasına fitne ve fücur sokma işlevini; bugün milliyetçi-Ülkücü camiada yerine getirmektedir. Bu gazetenin bazı yazarlarıyla Rahmi Turan’ın, Dırar Mescidi’nin imamlarından farkı yoktur.  Bu gibiler; “Ramazan ayıdır, ramazan bayramıdır; hiç olmazsa bu mübarek günlerde elime dilime ve belime sahip olayım. Kamplaşma, bloklaşma yaratmayayım.” demeyip milliyetçi, muhafazakâr ve dindar insanlardan müteşekkil camiamıza fitne, ayrılık, düşmanlık, kin ve nefret tohumlarını saçmaya devam etmişlerdir.  Hele bu Sözcü Yazarı Rahmi Turan’ın akli melekelerinin dumura uğradığına artık hiç şüphemiz kalmamıştır. 

Son zamanlarda Türkiye’nin bütün meselelerini bir kenara bırakıp MHP’ye odaklanan ve kendini özellikle Devlet Bahçeli düşmanlığı uğrunda paralayan Rahmi Turan’ın durumu; biraz da mahallenin gösterişli delikanlısına âşık olan, delikanlı yüz vermeyince ise olmadık iftira ve ithamlarla ortalığı birbirine katmaya çalışan bir fettan sokak dilberinin huysuzluk ve oynaklıklarına benzemektedir.

RAHMİ TURAN GİBİ ÇAPSIZLAR

Rahmi Turan, MHP Lideri Devlet Bahçeli için “Abbas yolcu.” demektedir ama bunu görmeye ömrü vefa etmeyecektir. Rahmi Turan gibi çapsızlar; Ülkücü iradenin kendi sığ öngörü ve beklentilerine göre tecelli etmesini beyhude beklemektedir. O ve onun gibi MHP’ye ayar vermeye kalkan, hariçten gazel okuyan daha niceleri bunu göremeden imamın kayığına binecektir. Özellikle tomak Rahmi Turan’ın kafası, çoktan musalla taşına yatırılmış olacak; arkasından “Nur içinde yatsın.” değil, “Toprağı bol olsun.” denecektir. İhtiyar dünya; Rahmi Turan gibi kendini adam zanneden, yazdığı kuru fasulye kabuğu kadar değersiz cümleleri nimetten sayan insan müsveddelerinin toprak altına girdiğine milyarlarca defa şahit olmuştur.

EDEPSİZ YAYINCILIK

Rahmi Turan kimdir, kaç paralık adamdır da MHP’ye ve milliyetçi-Ülkücü Harekete ayar vermeye çalışmaktadır? Türk milleti onu; bir zamanlar en ucuz ve ahlaksız içeriklerle yayımlanan, tuvalete bile serilmeyecek mevkutelerin genel yayın yönetmenliğini yapmak suretiyle millî değerlerimize bilerek ve isteyerek zarar vermesiyle hatırlamaktadır. Sadece ticari kaygılara değil, aynı zamanda Türk milletinin ahlaki değerlerini yok etmeye yönelik edepsiz yayıncılık Türkiye’de artık iş yapmadığı için Rahmi Turan’ın kendine sığınacak yer aradığı, sonunda da Sözcü’ye kapılandığı iyi bilinmektedir.  Hiç şüphemiz yoktur ki birçok fitne ve fücur erbabının başına geldiği gibi; bir süre sonra, Fitneçağ gazeteciğinde MHP’ye saldıranlarla Rahmi Turanların hem elleri hem zehir saçan dilleri kuruyacaktır!


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
murat seven - 2 yıl önce
bir ülkücü önce cümleleri doğru secerek ifade etmeli. bu kadar bedbah kelimeyi bir araya nasıl getirebiliyorsunuz anlam vermek çok zor. küfretmeden konuşamayacakmıyız Allah aşkına?
Avatar
Hamdi turgut - 2 yıl önce
Ben semih bey kadar itici negatif bir siyasetçi gormedim kardesim.yukardaki yaziyi okuyunca insanin bin oyu olsa bir oyunu mhp ye vermez.artik gidin degerli kardesim