Semih Yalçın: Yalan Haber

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih YALÇIN’ Koalisyon Görüşmeleri İçin MHP’nin Hazırlık Yapıp İsim Görevlendirdiğine Dair Bir Gazetede Yer Alan Asılsız Haber üzerine açıklama yaptı.

Siyaset 05.07.2015, 23:13 05.07.2015, 23:31
Semih Yalçın: Yalan Haber

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı – İstanbul Milletvekili Prof. Dr. E. Semih YALÇIN’ın “Koalisyon Görüşmeleri İçin MHP’nin Hazırlık Yapıp İsim Görevlendirdiğine Dair Bir Gazetede Yer Alan Asılsız Haber” üzerine açıklama yaptı.


YALAN HABER

Meclis Başkanlığı seçiminin sonuçlanmasından sonra gözler, önümüzdeki hafta başlaması beklenen koalisyon görüşmelerine çevrildiğini belirten Yalçın; "Reyting kaygısıyla polemik yaratarak asparagas haber üretmeyi, bunun yalanlanmasından bile haber çıkarmayı gelenek hâline getiren Türk basını, yine bütün marifetini kullanarak mutfağında koalisyon senaryoları pişirmeye başlamıştır." dedi.

Haberinin kaynağını belirtme zorunluluğu bulunmayan boyalı basının; bu imkânını, aslı astarı olmayan haber ve iddialarla sayfalarını doldurarak kullandığını belirten Yalçın: Televizyonlar da programlarında yakası açılmadık ihtimalleri gerçekmiş gibi kamuoyuna sunmaktadır.Koalisyonlisyon görüşmeleri gibi çok ihtimalli senaryolar; basının balık avlamayı en çok sevdiği bulanık sular, haber ısıtmada kullandığı enerji kaynaklarıdır.Burada; doğruluk ve halkı gerçeklerden haberdar etme kaygısı yerine, çıkarlara dayalı gazete ve kanal politikalarıyla reyting odaklı spekülasyonlar tercih edilmektedir."dedi.

SABAH GAZETESİNE İTİBAR EDİLMEMELİ

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın: "Koalisyon senaryolarıyla ilgili olarak bugün sabah gazetesinde yer alan bir haberde, MHP’nin koalisyon görüşmelerinde bazı şartlar öne sürmeye hazırlandığı iddia iddia edildiğini. Ayrıca partimizce koalisyon görüşmelerinin, iki Genel Başkan Yardımcısıyla Meclis Grup Başkanvekili tarafından yürütüleceği ileri sürülmektedir."dedi.

Yandaş basının amiral gemisinin mutfağında ısıtıldığı anlaşılan bu haberin tamamen uydurma olduğunu vurgulayan Yalçın:"Yalan haber üretmekte ve gerçekleri çarpıtmakta maharetiyle bilinen Sabah gazetesine itibar edilmemesinin, bundan sonra da adı geçen mevkutenin MHP hakkında yazacağı haberlerin şüpheyle karşılanmasının doğru olacağı, kamuoyuna saygıyla duyurulur." dedi.
Yorumlar (0)