Serdar Şen, Atakum Belediyesinde İşçi Sorunlarını Dile Getirdi

31 Mart 2019 Belediye Seçimleri Atakum Belediye Başkan Adayı Serdar ŞEN, Atakum Belediyesi'nde özellikle son zamanda yaşanan işçi sorunlarını ve eğlenceleri tepki göstererek dile getirdi.

Siyaset 06.06.2022, 13:20 06.06.2022, 13:29
Serdar Şen, Atakum Belediyesinde İşçi Sorunlarını Dile Getirdi

Atakum Belediyesinde ki sorunları dile getiren 31 Mart 2019 Belediye Seçimleri Atakum Belediye Başkan Adayı Serdar ŞEN yaptığı yazılı basın açıklamasında şunları söyledi:

Atakum Belediyesi'nde özellikle son zamanda yaşanan işçi sorunları ve  beraberinde yapılan eğlenceler bardağı taşıran son damla oldu. Bu kadar sıkıntının yaşandığı, işçilerin evine ekmek götürmesinde zorlandığı bir süreçte Atakum Belediyesi yöneticileri bu durumun hiç farkında değilmiş gibi davranıyor, üstüne sanatçıları belediye bünyesinde ağırlayıp etkinliklerinden de geri durmuyor. Böyle teessürle takip ettiğim bu süreçte birçok mağdur belediye işçisi bize ulaşarak dertlerini dile getirdi ve verdiğimiz destekler için arkamızda durduklarını açıkça ifade ettiler.

Burada ki sorun sanatçıların ağırlanıp halkın huzurunda eğlence vermesi kesinlikle değil, burada ki sorun böyle bir elzem süreç içerisinde bunca sıkıntının yanında böyle fuzuli harcamaların yapılması hem vakit hem de nakit kaybıdır. Özellikle bu alın terinin karşılığını alamayan işçinin kaybedilmesidir asıl mesele. En azından ortak bir çözüm noktasına erişip refah içinde bir çalışma ortamının oluşturulduğu kucaklayıcı bir belediye anlayışı tesis edildiğinde hep beraber eğlenmek o vakit hakkımızdır. Biliyoruz ki bu enkaz bize günün iktidarı tarafından bırakılmış olan acı bir tablodur ancak bu enkazı hep beraber sırtlayıp gün yüzüne çıkarmakta alın terinin karşılığını almayı bekleyen işçi karşısında bir boyun borcudur.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)