Serdar Yaman, 24 Kasım günü Öğretmenler Günü Mesajı Yayımladı

Yeniden Refah Partisi Atakum ilçe başkanı Serdar Yaman, 24 Kasım günü Öğretmenler Günü münasebetiyle yazılı basın açıklamasında bulundu.

Siyaset 24.11.2022, 00:14 24.11.2022, 09:37
Serdar Yaman, 24 Kasım günü Öğretmenler Günü Mesajı Yayımladı

 24 Kasım  Öğretmenler Günü dolayısıyla yazılı basın açıklamasında bulunan Yeniden Refah Partisi Atakum ilçe başkanı Serdar Yaman, "Çocuklarımızı emanet ettiğimiz, ülkemizin geleceğine yön veren öğretmenlerimiz 1 milyon 200 bine yaklaşan büyük bir ordudur." dedi.

Yeniden Refah Partisi Atakum ilçe başkanı Serdar Yaman'ın yazılı basın açıklaması şu şekilde:

Öğretmenlerimizin ortaya koyduğu bu fedakarlık her türlü takdirin üzerindedir.

Çocuklarımızı emanet ettiğimiz, ülkemizin geleceğine yön veren öğretmenlerimizdir. Bir ülkenin en büyük gücü parası, topu, tankı, tüfeği değil inançlı ve eğitimli gençleridir. Geleceğimizin teminatı bir gençliği yetiştirme konusunda en büyük görev ve sorumluluk öğretmenlerin üstündedir. Ahlaki ve manevi tahribatın had safhaya ulaştığı bir dönemden geçtiğimizi, bu nedenle eğitimin öneminin daha da arttığını görüyoruz. Ancak öğretmenlerin bu sorumluluğa uygun maddi ve teknik imkânlardan yoksun olduğunu da biliyoruz.

Yapılan araştırmalar öğretmenlerin içinde bulunduğu dramatik tabloyu gözler önüne seriyor. Öğretmenlerimizin yüzde 80’i kredi kartı borçlusudur. Ailelerinin geçimini sağlamak için ek işler yapmak zorunda bırakılmıştır. Bunun sorumlusu ülkeyi borç faiz ekonomisi ile 20 senedir yöneten hükümet, öğretmene üç kuruşluk artışı çok görenlerdir. Bu imkansızlıklara rağmen öğretmenlerin fedakar bir şekilde görevlerini yerine getirmeye çalışıyor. Öğretmenlerimizin ortaya koyduğu bu fedakarlık her türlü takdirin üzerindedir. Ekonomik imkânlara kavuşması için yeniden refah partisi olarak ellimizden geleni yapacağız.

Çocuklarımızı emanet ettiğimiz, ülkemizin geleceğine yön veren öğretmenlerimiz 1 milyon 200 bine yaklaşan büyük bir ordudur. Şuurlu öğretmenlerin yetiştireceği “özlenen nesil”, “yeniden Büyük Türkiye”yi ve “yeni bir dünya”yı kuracak, böylece bütün insanlığın kurtuluşuna vesile olacaktır.

Bu temenni ile bütün öğretmenlerimizin 24 Kasım öğretmenler günü’nü kutluyor, kendilerine şükranlarımızı sunuyoruz”

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)