Serdar Yaman, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı Yayımladı

Yeniden Refah Partisi Atakum İlçe Başkanı Serdar Yaman, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla Kutlama mesajı yayımladı.

Siyaset 28.10.2021, 16:10 28.10.2021, 18:31
Serdar Yaman, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı Yayımladı

Yeniden Refah Partisi Atakum İlçe Başkanı Serdar Yaman, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla yayınladığı kutlama mesajında, Herkesi istiklal savaşında ortaya konan kararlılık ve fedakarlığı yeniden hatırlamaya davet ettiklerini söyledi.

Yeniden Refah Partisi Atakum İlçe Başkanı Yaman'ın kutlama mesajı şöyle:

İman varsa imkan da vardır. Milletimizin şanlı tarihi bu gerçeğin eşsiz örnekleri ile doludur. İstiklal savaşında yeterli topumuz , tüfeğimiz hatta ekmeğimiz yoktu. Ama milletimizin sarsılmaz bir imanı vardı. Bu inanaç sayasindendir ki bütün imkansızlıklara ramen adını tarihe altın harflerle yazdıran bir kurtuluş destanı gerçekleşti. Milletimiz tarihin her döneminde olduğu gibi hiç bir baskı ve dayatmaya boyun eymeyeceğini , hiç bir emperyalist kuşatmaya geçit vermeyeceğini bütün dünyaya haykırdı.

İstiklal mücadelesi yıllarında ülkemizi topla tüfekle parçalayamayacağını anlayan güçlerin bu gün çok daha sinsi ve karanlık planlarla ülkemizi bölmeye, ayrıştırmaya çalışmaktadır.

Ülkemiz ekonomik siyasi ve kültürel kuşatmalarla zayıf lokma haline getirilmek istenmektedir. Ülkemiz üzerinde oynanan en sinsi ve en kirli oyunlardan biri de terör olaylarıdır. Dış güçler taşeron terör örgütlri eliyle bin yıldır bu topraklar üzerinde kardeşçe yaşayan milletimiz arasına fitne sokmaya çalışmakta , bu yolla bir kardeş kavgası çıkartmayı amaçlamaktadır.

Ancak milletimiz sahip olduğu tarihi tecrübe ve sağduyu ile bu karanlık oyuna düşmeyecektir. Bu kardeşliği bozmaya kimsenin gücü yetmeyecektir. Herkesi istiklal savaşında ortaya konan kararlılık ve fedakarlığı yeniden hatırlamaya davet ediyoruz.

Milli görüş çatısı altında önce millet anlayışı ile yaşanabilir bir türkiye , yeni bir dünya düzeni kuracak çalışmalar başlatılmalıdır.

Bu duygu ve düşüncelerle tüm milletimizin 29 ekim cumhuriyet bayramını kutluyor ; başta mustafa kemal atatürk olmak üzere Milli Mücadelede emeği geçen canı pahasına savaşan karakol cemiyeti'ni, Yenibahçeli Şükrü'yü, Hamza grubu'ndan Yüzbaşı Seyfettin’ni, Topkapılı Mehmet Cambaz'ı, berzenci grubu'ndan Ahmet Berzenci'yi, Ferhat grubu'ndan Mustafa İzzet'i Yahya Kaptan'ı, Ali Çetinkaya'yı, Şahin Bey'i, Sütçü İmam'ı, Ahmet Hulusi efendi'yi, Ayşe Çavuş'u, Halime Çavuş'u, Asker Saime'yi, Melek Hanım'ı, Tayyar Rahime'yi, Kara Fatma'yı, gördesli makbule'yi ve aziz şehitlerimizi rahmet ile anıyoruz

Yeniden Refah Partisi Atakum İlçe Başkanı Serdar Yaman

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)